Kirk Archibeque z Polpharmy do ŁKS-u

Transfer ze zdobywcy Pucharu Polski do beniaminka TBL

Beniaminek Tauron Basket Ligi w ostatnich dniach dokonał dwóch poważnych ruchów transferowych. Skład łódzkiego klubu wzmocnili, bowiem dwaj obcokrajowcy, którzy powinni decydować o obliczu zespołu i może staną się liderami macierzystego klubu Marcina Gortata.

Archibeque od roku i ze zmniennym skutkiem występuje na parkietach PLK, a bronił dotychczas barw Polpharmy Starogard Gdański, z którą zdobył Puchar Polski.

W ekipie ze stolicy Kociewia notował średnie niespełna: 10 pkt i 6 zbiórek na mecz. Teraz, włodarze łódzkiego klubu liczą, że swoje walory potwierdzi także w ich klubie, gdzie szykowany jest do roli pierwszego centra.

Drugim nabytkiem ŁKS-u, już wcześniej awizowanym, jest inny Amerykanin, Jermaine Mallet. Amerykanin ma obecnie 23 lata i jak dotychczas występował jedynie w lidze NCAA, gdzie przywdziewał trykot zespołu Uniwersytetu Missouri. Mimo to uchodzi za bardzo perspektywicznego zawodnika, a swoją przygodę z profesjonalną koszykówką chce rozpocząć właśnie w Łodzi.

Mallet mierzy 189cm wzrostu i występuje na pozycji rzucającego obrońcy. W minionym sezonie w lidze akademickiej dla Misouri średnio notował 11pkt oraz 6 zbiórek na mecz.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *