Wysoka porażka Polaków z USA

Młodzi polscy koszykarze przegrali 47-84 z USA w meczu o miejsca 5-8 podczas rozgrywanych na Łotwie MŚ U-19. Jutro zagrają z przegranym meczu Chorwacja – Australia o siódmą lokatę.


Polacy przystąpili do meczu osłabieni brakiem kontuzjowanego w meczu ćwierćfinałowym z Litwą Mateusza Ponitki. Jego miejsce w pierwszej piątce zajął Daniel Szymkiewicz. W pierwszej minucie po trafieniu za trzy Grzegorza Grochowskiego objęliśmy prowadzenie 5-4. Były to jednak dobre złego początki. Później jeszcze tylko raz Polacy prowadzili (9-8 po punktach Niedźwiedzkiego). Do końca kwarty nasi chłopcy zdobyli już tylko dwa oczka przy 11 Amerykanów i ostatecznie po 10 minutach USA prowadziło 19-11.

Przez pięć i pół minuty drugiej kwarty podopieczni Jerzego Szambelana nie potrafili zdobyć punktu. Do końca tej odsłony zdobyli 10 punktów, ale po pierwszej połowie przegrywali już 21-36.

Druga połowa to stopniowe odskakiwanie Amerykanów. Momentami ich przewaga sięgała już 40 punktów. Polacy nie radzili sobie pod koszami z atletycznymi zawodnikami ze Stanów. Karnowski i spółka zebrali 36 piłek przy 57 rywali. Jeszcze większa była przewaga w punktach zdobytych z pomalowanego – 62-28.

Nasza drużyna pozbawiona swojej pierwszej ofensywnej opcji zupełnie nie mogła się wstrzelić i zakończyła spotkanie z zaledwie 24% skutecznością z gry (19-78 FG). Michał Michalak zdobył 13 punktów i był najlepszym strzelcem naszej drużyny, ale spudłował aż 8 z 13 rzutów. Piotr Niedźwiedzki z Przemysławem Karnowskim zebrali w sumie tylko 5 piłek podczas gdy rozgrywający Amerykan Joe Jackson sam zanotował 10 zbiórek. 19 punktów dla zwycięzców zdobył Doug McDermott.

Jutro Polaków czeka ostatni mecz o siódme miejsce w mistrzostwach z przegranym z pary Australia – Chorwacja.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *