Transferowe doniesienia z Słupska

Po zakontraktowaniu Pawła Kikowskiego włodarze klubu z Słupska mają w swoim składzie pięciu wartościowych Polaków. Zawodnikami z polskimi paszportami obok w/w eks gracza Trefla Sopot są: Mantas Cesnauskis, Krzysztof Roszyk, Zbigniew Białek i Paweł Leończyk.

Szkoleniowiec Czarnych Słupsk, nie widzi miejsca w zespole dla Patryka Przyborowskiego. Czarne Pantery obok Asseco Prokomu (Szubarga,Witka,Łapeta,Zamojski,Hrycaniuk czy Kostrzewski) i Trefla Sopot (Dylewicz, Waczyński, Stefański i być może Koszarek wg wczorajszych doniesień Probasketu) mają mieć najlepszy zaciąg polskich graczy.

Jeśli chodzi o dalsze transfery w kontekście klubu z Słupska, to jak na razie mamy kilka znaków zapytania.

Jerel Blassingame w tym tygodniu przejdzie operację kolana, a od niej uzależnione są jego dalsze losy w ekipie Czarnych. Nie wykluczone, że włodarze klubu z Słupska rozglądają się za nowym playmakerem. Udało nam się ustalić, że swego czasu trener Adomaitis namawiał do gry w swojej drużynie Roberta Skibniewskiego (świetnie się znają z czasów gry w Śląsku Wrocław).

W Słupsku nie ujrzymy Camerona Bennermana, a obie strony nie są zainteresowane dalszą współpracą. Najlepszy dunker PLK, po pełnej rehabilitacji kontuzjowanego kolana, rozważa dalszą grę na Starym Kontynencie, ale w barwach drużyny z silniejszej ligi (Włochy wchodzą w grę).

Brak też konkretnych informacji na temat Williama Avery’ego i jak na razie nie wiadomo dokładnie czy trzecia ekipa PLK myśli o tym obrońcy w perspektywie kolejnego sezonu. Jak wiemy były numer 5 draftu do NBA ma dużą tendencję do łapania kontuzji..wieść niesie, że Avery również może trafić do słonecznej Italii.

Ponadto wg wcześniejszych spekulacji trwają rozmowy z byłym graczem Asseco Prokomu – Tommym Adamsem. Gracz, który rzucał swego czasu 50 oczek w lidze szwedzkiej miałby być następcą w/w Avery’ego i dodatkiem do składu w aspekcie gry na pozycji numer jeden i dwa.

Wg plotek Słupszczanie sondują możliwość ponownego sprowadzenia swojego eks gracza Demetrica Bennetta, który udanie się prezentował na parkietach PLK dwa lata temu.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *