Khimky walczą

Unics Kazań jechał pod Moskwę po to, by wygrać trzeci mecz półfinałowy i postawić przysłowiową kropkę nad „i”. Jednak podopieczni Sergio Scariolo mieli zdecydowanie inne plany.

Gospodarze meczu wyciągnęli wnioski z dwóch poprzednich spotkań i tym razem nie dali żadnych szans rywalom z Kazania pokonując ich wysoko 77:56 i zmniejszając dystans w rywalizacji play off do 1:2.

Najlepszym graczem wśród zwycięzców okazał się Sergey Monya (14pkt,5zb,4as), ale i pozostali gracze tworzyli zgrany kolektyw walnie przyczyniając się do sukcesu. Thomas Kelati zdobył 8 punktów, miał 3 zbiórki, 2 asysty oraz po przechwycie i bloku.

Maciej Lampe tym razem nie wypadł tak okazale jak zazwyczaj. Polak na parkiecie spędził 19 minut, w czasie których uzyskał 12 punktów i 4 zbiórki.

Kolejne spotkanie już dzisiaj.

W drugim wczorajszym meczu CSKA Moskwa pokonali na wyjeździe Lokomotiv Kuban po raz trzeci i tym samym stali się pierwszym finalistą ligi rosyjskiej. Do zwycięstwa 79:63 poprowadziło ich trio – Voronievitsh (15pkt), Langdon (14) i Holden (14pkt, 6zb,5as).

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *