Kapitalny Lampe po raz kolejny

Unics Kazań po porażce przed dwoma dniami z Niżnym Novogrodem w 1/4 finału play off ligi rosyjskiej wziął srogi rewanż na rywalach deklasując ich tym razem w stosunku 93:66.

Ojcem sukcesu był nasz reprezentant – Maciej Lampe, który rozegrał jedno z najepszych spotkań w sezonie.

Polak na parkiecie spędził 33 minuty i 33 sekundy zdobywając także 33 punkty! Lampe trafił 11/21 za dwa, 2/3 za trzy i 5/6 za jeden punkt. Dodał do swojego dorobku aż 17 zbiórek, 4 asysty oraz po jednym przechwycie i bloku. W sumie w punktacji EVAL uzbierało mu się 47 punktów rankingowych, co bez wątpienia będzie stawiało go w roli faworyta do sięgnięcia po nagrodę dla najlepszego gracza kolejki.

Z dalekiej podróży wrócili natomiast gracze Khimki Moskwa, którzy przegrywal;i po pierwszej połowie ze Spartakiem 28:51. W drugiej wzięli się jednak za odrabianie strat i ostatecznie rzutem na taśmę po 5 punktach z rzędu Raula Lopeza udało im się wygrać 77:75. Thomas Kelati rzucił 7 punktów, 4 zbiórki i przechwyt.