Nieudany początek Avellino

Air Avellino rozpoczęło play off od porażki przed własną publicznością z Benettonem Treviso 78:82 w swoim pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu włoskiej Legabasket.

Polak nie powinien mieć jednak pretensji do siebie za wynik spotkania, gdyż był najlepszym zawodnikiem swojego zespołu w tym meczu.

Polski podkoszowy w ciągu 32 minut zgromadził w swoim dorobku 20 punktów (4/10 za dwa,3/8 za trzy, 3/3 za jeden), 6 zbiórek, 2 przechwyty i jedną asystę. Nie miał jednak kompletnie wsparcia w kolegach z zespołu, wśrod których szczególnie zawiedli Amerykanie – Thomas i Johnson (obaj po 8pkt).

W zespole gości rządzili młodzi – litewska nadzieja i zarazem kandydat do gry w NBA, Donatas Motiejunas, który rzucił w tym meczu 28 punktów oraz 19 letni Allesandro Gentile, który dodał 20 „oczek”. W zespole z Treviso szansy gry tym razem nie dostał Jakub Wojciechowski.

W drugim wczorajszym spotkaniu lider po rundzie zasadniczej i trzecia drużyna Europy – MDP Siena nie dała cienia szans na podjęcie walki ekipie Canadian Solar Bologna, którą pokonała w stosunku 94:55.

Komplet wyników pierwszych spotkań playoffs Legabasket:

Siena – Bologna 94:55

Cantu – Varese 78:53

Armani – Sassari 70:71

Avellino – Benetton 78:82

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *