Asseco Prokom Gdynia – Energa Czarni Słupsk
Wynik: 74:61  (24:20, 16:18, 13:12, 21:11)

Asseco Prokom: Adam Hrycaniuk 14, Robert Witka 14, Daniel Ewing 11, Filip Videnow 10, Courtney Eldridge 8, Ratko Varda 7, Krzysztof Szubarga 5, Tommy Adams 3, Piotr Szczotka 1, Ronnie Burrell 0.

Energa Czarni: Jerel Blassingame 23, Mantas Cesnauskis 15, Wojciech Szawarski 10, Zbigniew Białek 4, Ermin Jazvin 4, William Avery 3, Krzysztof Roszyk 1, Bryan Davis 1, Paweł Leończyk 0.

Najlepszy zawodnik spotkania: Robert Witka ( 14pkt,9zb i dwie kluczowe dla losów potyczki trójki)

Wyraźnie zawiedli oczekiwania:  Bryan Davis (to nie była jego seria spotkań i ostatni mecz znów to podkreślił – 0/4 z gry i jeden punkt!) oraz Zbigniew Białek ( 1/6 z gry i 4 oczka)

Kluczowy moment spotkania: na dwie minuty do końca potyczki serię  rzutów za trzy punkty umieścił w koszu rywala Witka (2x). Czwarta kwarta została wygrana przez miejscowych 21-11.

Liczba spotkania: 23 – tyle punktów pozwolili rzucić przyjezdnym koszykarze Mistrzów Polski w całej drugiej połowie.

Za dziesięć dni rozpoczyna się finał Mistrzostw Polski, a dziś o 18.00 obejrzymy potyczkę numer 5. pomiędzy Turowem a Treflem (relacja TVP Sport).