Play off czas zacząć!

Sezon zasadniczy zdominowały nam potyczki rozgrywających. Kibice śledzący na bieżąco rozgrywki Tauron Basket Ligi miło spędzali czas patrząc na wysokie umiejętności Amerykanów: Waltera Hodge’a (paszport Portoryko), Torey’a Thomasa, Jerella Blassigame’a czy graczy z polskim paszportem jak Igor Milicić i Robert Skibniewski.

Również podczas najważniejszych spotkań sezonu i pierwszej rundy play off (gramy formułą zapożyczoną od lat z NBA tj. najlepszy w pięciu spotkaniach czyli do trzech wygranych) mogą oni mocno stanowić o obliczu swojej ekipy.

Wg mnie jednak teraz podczas każdej, osobnej konfrontacji będziemy mieć obraz dwóch istot. Pierwsza z nich to poziom przygotowania do sezonu (Anwil Włocławek? Asseco Prokom?? patrz: zmiany trenerskie i kadrowe, gra na wielu frontach Puchary Europejskie i ligi). Druga to poziom (wiedzy i reagowania) szkoleniowców i ich sposoby szachowania siłami, taktyką ,a głównie siłami swoich graczy (Polpharma? AZS Koszalin??).

Stąd też wnioskuję, że tegoroczne play off będą wyjątkowe, będą zacięte, a przede wszystkim mogą przynieść niespodzianki. Oto krótkie typy i kluczowe potyczki zawodników. Zacznę od najciekawszej wg mnie i będę powoli schodził w coraz łatwiejsze dla mnie rozstrzygnięcia.

1/ Energa Czarni Słupsk – Polpharma Starogard Gdański

Kluczowa para: J. Blessingame vs. R. Skibniewski

Atuty: Czarni – liczba solidnych podkoszowych ,a Polpharma – wszechstronność graczy

Typ: 2-3 dla Kociewskich Diabłów (ze względu na absencję Bennermana)

2/ Trefl Sopot – Anwil Włocławek

Kluczowe pary: F. Dylewicz vs. N. Jovanović i A. Waczyński / P. Kikowski kontra A. Pluta / D. Berisha

Atuty: Trefl mocna kolonia polskich graczy, Anwil z kolei posiada dwóch solidnych centrów i dwóch mniej równych, ale mogących zaskoczyć, rozgrywających.

Typ: 2-3 dla Rottweilerów (ze względu na dobrą pracę E. Mutapcića i równiejszą formę graczy w ostatnich dniach sezonu zasadniczego).

3/ Turów Zgorzelec – PBG Basket Poznań

Kluczowe pojedynki: R. Tomaszek kontra V. Tića i T. Thomas vs. C. Hawkins

Atuty: Większa liczba obwodowych graczy z możliwością przechylenia wyniku na stronę Turowa – to zespół Jacka Winnickiego.

Typ: 3-1 dla Turowa (tryumf w oparciu o szerszą ławkę i bardziej wyrównany skład)

4/ Asseco Prokom – AZS Koszalin

Kluczowe starcie: R. Varda/ A. Hrycaniuk /R. Burrell kontra G. Reynolds i G. Reese

Atuty: szeroka i bogata ławka Mistrzów Polski

Typ: 3-0 dla teamu z Trójmiasta

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *