Powrót Lampego, Polacy rozstrzelali Brytyjczyków

12 celnych rzutów zza łuku do przerwy oddali nasi reprezentanci w pojedynku z osłabioną brakiem Luola Denga oraz Joela Freelanda kadrą Wielkiej Brytani. Polacy z wracającym do gry po jednomeczowej przerwie – Maciejem Lampe – szybko wypracowali sobie znaczącą przewagę i przy znakomitej skuteczności – prowadzili po 20 minutach już 26 oczkami. Sześć z ośmiu rzutów zza łuku trafił, uśpiony wczoraj, Thomas Kelati, natomiast cztery z pięciu z dalekiego dystansu zaliczył Michał Ignerski.

W całym meczu nasi kadrowicze łatwo radzili sobie z obroną strefową drużyny, która zabrała nam II fazę Mistrzostw Europy na Litwie, ogrywając nas w ostatnim spotkaniu Eurobasketu 2011. Wówczas jednak Brytyjczycy mieli w składzie takich graczy jak Luol Deng, Robert Archibald oraz Joel Freeland.

Dziś trener Dirk Bauermann dał odpocząć Przemysławowi Karnowskiemu, a po najlepszym meczu w kadrze przeciwko Ukrainie (23pkt) miejsce w pierwszej piątce dostał Mateusz Ponitka. Niestety zawodnik skończył zawody z dorobkiem jednego punktu.

Warto podkreślić, iż nasi świetnie znajdowali się na obwodzie i również często dzielili się piłką – notując 25 asyst. 7 z nich wyszło z rąk Krzysztofa Szubargi, a Maciej Lampe (!) i Łukasz Koszarek mieli po 6. Katem gości okazał się Kelati, który już w pierwszej kwarcie zanotował 4 trafienia z dalekiego dystansu.

Ostatni mecz czeka nas jutro, a rywalem polskiej kadry będzie Szwecja (która uległa Ukrainie 74:86).

Wynik: Polska – Wielka Brytania 85:66 (24:12, 28:14, 21:18, 12:22)

Polska: T.Kelati 18 (6×3), M.Gortat 14, M.Lampe 8 (6 as), Ł.Koszarek 3 (6 as), M.Ponitka 1 – M.Ignerski 16 (4×3), A.Waczyński 13, A.Hrycaniuk 6, K.Szubarga 3 (7 as), Ł.Wiśniewski 3, M.Chyliński 0, P.Zamojski 0

Wielka Brytania: K.Achara 11, A.Sullivan 9, E.Boateng 9, G.Murray 9, F.Larkai 7, D.Van Oostrum 5, M.Hesson 5, K.Johnson 5, O.Adegboye 4, J.Robinson 2, A.Fraser 0, O.Jackman 0