Lance Jeter wzmocni Trefl?

Ofensywa transferowa w Treflu Sopot ruszyła pełną parą. Po kontraktach Yemi Gadri Nicholsona oraz Krzysztofa Roszyka, zarząd klubu jest bliski parafowania umowy z amerykańskim obrońcą, Lancem Jeterem. 25-latek przed rokiem był na testach w drużynie AZS Koszalin, ale ostatecznie trafił do niemieckiego Ratiopharmu Ulm. To całkowite przeciwieństwo ex rozgrywającego zespołu, Franka Turnera.

Lance Jeter

Wcześniej combo obrońca, przypominający posturą gracza futbolu amerykańskiego (przy wzroście 190cm waży 102kg!), występował w holenderskim Leeuwarden, notując przeciętne 16.8pkt-3.8zb-3.4as. Tym samym może on się stać drugim zawodnikiem na pozycję rozgrywającego obok wcześniej zakontraktowanego Litwina, Sarunasa Vasiliauskasa

Przypomnijmy, że podczas okresu wakacyjnego w Treflu doszło do bardzo wielu roszad kadrowych. Trenera Mariusza Niedbalskiego zastąpił Darius Maskulionas. Z drużyny odszedł Filip Dylewicz (zagra w Turowie Zgorzelec) a na jego miejsce zakontraktowano Pawła Leończyka. Ponadto na pozycję środkowego, po odejściu Kurta Looby'ego oraz Sime Spraliji (zagra we włoskiej Vanoli Cremona; być może obok Olka Czyża) , zatrudniono byłego gracza Czarnych Słupsk, Yemi Gadri Nicholsona.  Udało się też zatrzymać w drużynie ofensywny filar z poprzedniego sezonu, Adama Waczyńskiego (jest w kadrze Polski na Eurobasket 2013). Pierwsze sparingi pozwolą nam ocenić jakość przeprowadzonych zmian a sezon startuje 12. października.

zp8497586rq
Pin It