Nemanja Jaramaz nowym rzucającym PGE Turowa Zgorzelec

Nowym zawodnikiem wicemistrza polski został 21-letni rzucający obrońca z Serbii, Nemanja Jaramaz. Jego agent, Misko Raznatowic, potwierdził transfer. Zawodnik może grać na „dwójce”, jak i z pozycji rozgrywającego kierować grą zespołu.

Nemanja Jaramaz

Pisaliśmy ostatnio, że Turów kompletuje skład, jednak cały czas nie ma zawodnika na rozgrywającym. Jaramaz pojawił się jako jeden z kandydatów, jednak dopiero teraz okazało się, że rzeczywiście zagra w zespole wicemistrza. Jaramaz jest bardzo wysoki jak na „jedynkę”, ponieważ ma prawie dwa metry wzrostu.

W poprzednim sezonie Serb grał  w dwóch klubach – w barwach kazachskiej Astany, a także we włoskiej Angelico Biella. W tym drugim klubie notował 7,1 punktu, 3,4 zbiórki i 0,9 asysty w 14 meczach ligowych, a na parkiecie spędzał około 24 minut. W żadnej z drużyn nie był jednak szczególnie wyróżniającym się zawodnikiem.

Nie wiadomo z kolei nadal, kto przejmie rolę drugiego rozgrywającego w zespole ze Zgorzelca. Możliwe, że funkcję tę częściowo obejmie Łukasz Wiśniewski, który świetnie radził sobie na pozycjach 1-2 podczas sezonu 2012/2013 rozegranego w AZS Koszalin.

zp8497586rq

Natka Konieczna

Kibicka pisząca (czasem) o koszykówce. Fanka AZS-u Koszalin, Kevina Garnetta i absurdów w PLK. Najbardziej chciałaby na żywo zobaczyć mecz NBA.

„Może nie znam się na koszu, ale wiem, co mi się podoba”

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kto jeszcze zasili szeregi Mistrza Polski ?

Ostatnie dni na naszym rynku transferowy nie były już tak obfite w nowe transakcje jak miało to miejsce od końcówki...

Zamknij