Przegrana Ignerskiego i druga pozycja jego zespołu.

W meczu na szczycie włoskiej ligi koszykarzy wicelider Banco di Sardegna Sassari z Michałem Ignerskim w składzie przegrał na wyjeździe z liderem Cimberio Varese 84:85. Polak był drugim strzelcem zespołu; w 30 minut uzyskał 19 punktów i miał trzy zbiórki.

Ignerski rozegrał 31 minut i nie imponował skutecznością w tym spotkaniu, zaliczając 3 celne z 8 oddanych rzutów za 3pkt oraz 4 trafione na 10 wykonywanych za 2 pkt. Jego zespół wyraźnie przegrywał po 3 odsłonach 13 oczkami i zdobył się na imponującą pogoń w czwartej kwarcie, wygranej 29-17.

Były gracz Polonii Warszawa, Tony Easley, wzbogacił dorobek drużyny Polaka o 9pkt i 10zb.

O sukcesie gospodarzy przesądziły rzuty wolne Mike’a Greena (nie trafił żadnego rzutu z gry w tym meczu), wykonywane na pięć sekund przed końcem spotkania. Była to ósma wygrana Varese. Po ośmiu kolejkach drużyna z Sardynii jest wiceliderem z bilansem sześciu zwycięstw i dwóch porażek.

Info za: info własne + PAP