Stal po raz piąty, lepsza od Czarnych

Autor: Patryk Pankowiak

Wrzało w hali przy ulicy Wrocławskiej! Piąte z rzędu, a szóste zwycięstwo w ostatnich siedmiu meczach po dramatycznym boju zanotowali koszykarze drużyny BM Slam Stal. Ostrowianie w czwartkowy, przedświąteczny wieczór pokonali brązowych medalistów ubiegłego sezonu, Energę Czarnych Słupsk 80:76. Wszystko rozstrzygnęło się w końcówce meczu.

Słupska drużyna zdecydowanie lepiej weszła w to spotkanie – głównie dzięki Jerelowi Blassingame’owi prowadziła 6:0. Na to później starał się odpowiadać przede wszystkim Shawn King, ale goście ciągle utrzymywali przewagę. Zmieniło to wejście Marca Cartera – dzięki jego akcjom, a także rzutom wolnym Kinga to ostrowianie byli lepsi – 17:16. Ostatecznie po 10 minutach i akcji Roberta Tomaszka BM Slam Stal wygrywała trzema punktami. W drugiej kwarcie zespół trenera Emila Rajkovicia powiększał swoją przewagę – nawet do stanu 30:21 po rzucie Tomasza Ochońki. Energa Czarni miała problemy z konstruowaniem ofensywy, a gospodarze dobrze to wykorzystywali. W samej końcówce pierwszej połowy straty zmniejszył trochę Blassingame, ale to gospodarze prowadzili 40:31.

Trzecią kwartę drużyna trenera Robertsa Stelmahersa rozpoczęła od serii 13:1 i dzięki kolejnym trafieniom Jerela Blassingame’a oraz Davida Kravisha ponownie zdobyła przewagę. Tym razem to ostrowianom gorzej szło w ataku, ale mimo tego potrafili utrzymywać się dość blisko rywali. Jednak kolejne trafienie Blassingame’a dawało gościom prowadzenie 61:55 po 30 minutach gry. Dopiero w połowie ostatniej kwarty BM Slam Stal była w stanie odrobić większość strat – po trafieniach Szymona Szewczyka i Marca Cartera zbliżyła się na punkt. Późniejsze akcje Łukasza Majewskiego i Aarona Johnsona dały gospodarzom długo oczekiwane trzypunktowe prowadzenie. To właśnie filigranowy rozgrywający oraz Marc Carter byli bohaterami ostatnich minut spotkania. Ich rzuty wolne zapewniły ostrowianom zwycięstwo 80:76.

Marc Carter zanotował dla gospodarzy tego spotkania 19 punktów, cztery zbiórki i cztery asysty. Shawn King dołożył do tego 17 punktów i 13 zbiórek. W ekipie gości wyróżniał się Jerel Blassingame z 28 punktami i sześcioma asystami

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Energa Czarni Słupsk 80:76 (21:18, 19:13, 15:30, 25:15)

BM Slam Stal: Marc Carter 19, Shawn King 17, Aaron Johnson 13, Łukasz Majewski 12, Szymon Szewczyk 6, Robert Tomaszek 4, Tomasz Ochońko 4, Porter Troupe 3, Kamil Chanas 2, Christo Nikołow 0.

Energa Czarni: Jerel Blassingame 28, David Kravish 12, Chavaughn Lewis 12, Marcus Ginyard 9, Łukasz Seweryn 6, Justin Jackson 4, Mantas Cesnauskis 3, Jarosław Mokros 2, Piotr Dąbrowski 0.