Stal z trzecią wygraną, ograła Polfarmex

Autor: Patryk Pankowiak

antonio-carter-514Drużyna BM Slam Stal w niedzielne południe pokonała Polfarmex Kutno 80:72, zapisując na swoim koncie trzecie ligowe zwycięstwo. Jakże ważne i potrzebne. Ostrowianie wykorzystali absencję Michaela Frasera i Grzegorza Grochowskiego, a świetnie funkcjonował duet Aaron Johnson – Shawn King.

W pierwszych minutach spotkania ciekawy był pojedynek pomiędzy Sebastianem Kowalczykiem a Aaronem Johnsonem. Polak trafiał z dystansu, natomiast Amerykanin świetnie wchodził pod kosz. Wynik był jednak ciągle bliski remisu – dopiero później po trójce Szymona Szewczyka i akcji Shawna Kinga BM Slam Stal prowadziła 20:14. Ostatecznie dzięki trafieniu Christo Nikołowa ostrowianie wygrywali po 10 minutach rywalizacji różnicą dziesięciu punktów. W drugą kwartę Polfarmex wszedł z zupełnie nową energią. Aktywni byli Mateusz Bartosz oraz Maksym Sałasz, a gospodarze zanotowali serię 8:0 i przegrywali już tylko dwoma punktami. To był jednak sygnał do “pobudki” dla drużyny trenera Emila Rajkovicia – zanotowała ona dziewięć kolejnych punktów i po trafieniach Kinga było już 37:26. Ostatecznie jednak dzięki rzutom Dardana Berishy po pierwszej połowie kutnianom brakowało zaledwie sześć punktów do remisu.

W trzeciej kwarcie dzięki kolejnym trafieniom Berishy i Sałasza Polfarmex potrafił zbliżać się nawet na trzy punkty. BM Slam Stal nie chciała pozwolić jednak na nic więcej. Nieźle radził sobie Marc Carter, a po kolejnym trafieniu Aarona Johnsona goście uciekali na osiem punktów. Po 30 minutach ostrowianie prowadzili 56:50. W ostatniej kwarcie zawodnicy trenera Rajkovicia potrafili uciec nawet na 11 punktów po akcji Szewczyka. Później rywali “kąsali” jeszcze trójkami Dardan Berisha i Devante Wallace, a po trafieniu Sałasza na dwie minuty przed końcem kutnianie przegrywali tylko trzema punktami. W końcówce kluczowym graczem był Johnson. Najpierw sam zakończył akcję, a następnie świetnie podał do Kinga, dzięki czemu jego drużyna odskakiwała. Polfarmex nie był w stanie tego już zniwelować i dlatego BM Slam Stal wygrała ostatecznie 80:72.

Najlepszym zawodnikiem gości był Shawn King, który zanotował 20 punktów, pięć zbiórek i dwie asysty. 16 punktów i osiem asyst dołożył do tego Aaron Johnson. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Dardan Berisha z 23 punktami, trzema zbiórkami i czterema asystami.

Polfarmex Kutno – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 72:80 (18:28, 19:15, 13:13, 22:24)

Polfarmex: Dardan Berisha 23, Devante Wallace 11, Maksym Sałasz 11, Jacek Jarecki 10, Sebastian Kowalczyk 9, Mateusz Bartosz 8, Michał Gabiński 0, January Sobczak 0, Arkadiusz Kobus 0.

BM Slam Stal: Shawn King 20, Aaron Johnson 16, Szymon Szewczyk 13, Marc Carter 10, Robert Tomaszek 5, Christo Nikołow 5, Porter Troupe 5, Łukasz Majewski 3, Kamil Chanas 3, Tomasz Ochońko 0.