PLK po trzeciej kolejce sezonu 2016-17

sta

Mecz III kolejki: wygrany pojedynek Trefla Sopot z Rosą Radom (85-82), dzięki któremu sopocianie wyprzedzili w tabeli PLK wicemistrzów Polski. Już do przerwy zanosiło się na niespodziankę, gdyż podopieczni Zorana Matrića prowadzili 4 oczkami. Jednak o zwycięstwie gospodarzy zdecydowała czwarta kwarta (24-17) a w niej mocna i solidna defensywa Trefla oraz 28 pkt i 7 zb – bohatera – Anthony’ego Irelanda. 15 oczek dołożył , w swoim najlepszym występie na wybrzeżu, Jakub Karolak.

Kwarta III kolejki: 17-8, wygrali drugą kwartę dąbrowianie w pojedynku z Anwilem Włocławek. Piotr Pamuła (14 pkt) oraz Bartłomiej Wołoszyn (6 pkt) kąsali swojego byłego pracodawcę, by w końcu doprowadzić do trzeciego zwycięstwa z rzędu MKSu. W nagrodę, za zwycięstwo, Drażen Anzlulović otrzymał możliwość wzmocnienia składu, Roderickiem Tricem. Jeśli popularny Rocky, ex gracz Energi Czarnych i Śląska, przejdzie testy medyczne, będzie znów łączył grę na obwodzie z Kerronem Johnsonem (obaj grali w Bundeslidze, w poprzednich rozgrywkach i w tej samej drużynie).

Gracz III kolejki: Anthony Ireland, z 28 pkt , 7 zb , ale przede wszystkim z kluczowymi trafieniami podczas konfrontacji z wicemistrzami Polski. Ireland trafił 7 z 11 rzutów z gry oraz 13 z 14 rzutów wolnych będąc najjaśniejszą postacią spotkania w Sopocie.

Diabeł z pudełka: Przemysław Żołnierewicz z 20 pkt i 7 zb , w niespodziawanej wygranej Asseco nad Czarnymi.

Od bohatera do zera: Michael Hicks, potrafił ciągnąć ofensywę Polpharmy oraz wygrywać w tym sezonie mecz z Anwilem Włocławek.  Często energetyczny, często pozytywnie naładowany, ale w starciu ze Stelmetem odmówił wejścia na boisko trenerowi Budzinauskasowi. Efekt? Porażka Kociewskich Diabłów 64-73, w konfrontacji z Mistrzami Polski.

Gorące krzesło: Roberts Stelmahers, najpierw była inauguracyjna porażka u siebie z Polfarmexem, następnie wyrwana w ostatnich sekundach – wygrana – z AZSem Koszalin…Teraz na starcie spotkania w hali Gryfii Łotysz przegrał 9-26, a jego zespół w sumie doznał drugiej porażki, w trzech spotkaniach. Pierwszą ofiarą porażki stał się zwolniony Stanley Burrell, za którym trener nie specjalnie przepadał…

Najlepsi strzelcy wśród Polaków: Paweł Kikowski (27 pkt) – Przemysław Żołnierewicz (20 pkt) – Przemysław Zamojski (15 pkt) – Daniel Wall (15 pkt) – ex equo : Piotr Pamuła (14 pkt) – Piotr Stelmach (14 pkt)

Piątka III kolejki: Anthony Ireland – Przemysław Żołnierewicz – Paweł Kikowski – Szymon Szewczyk (10 pkt i 11 zb) – Darrell Harris (14 pkt i 10 zb)

Lucky looser: David Jackson (23 pkt i 9 zb)