PLK po inauguracji sezonu 2016-17

wyn

Mecz kolejki : Polpharma (83-82) zwyciężyła z faworyzowanym Anwilem i udanie przywitała się z własną publicznością w Starogardzie Gdańskim. Marcin Flieger (13) i Jakub Schenk (5) okazali się tym razem lepszym duetem rozgrywających aniżeli duet Kamil Łączyński (8) – Robert Skibniewski (3).  Dodatkowo – Michael Hicks (15) i Anthony Miles (25) dyktowali warunki w rywalizacji z Tylerem Hawsem (8) i Toney’em McCray’em (16). Bardzo dobre wrażenie, w walce z duetem Josip Sobin (10) – Paweł Leończyk (17) zrobił Litwin, Martynas Sajus (6 pkt i 4 zb). Jak na pierwszy mecz sezonu to ekipa Mindaugasa Budzinauskasa wyglądała na głodną gry i świetnie przygotowaną na zagrania gości. Widać , że na własnym parkiecie Polpharma będzie groźna dla każdego rywala i Kociewskie Diałby bardzo poważnie myślą o powrocie do play off. Na pewno ich sporymi atutami są weterani PLK – jak Flieger, Hicks czy Uros Mirković. Hak tego ostatniego dał zwycięstwo na starcie rozgrywek. Rottweilery, typowane na drużynę medalową , niczym specjalnym nie zachwyciły, a Tyler Haws – typowany na następcę Davida Jelinka – najwyraźniej spalił się na starcie sezonu…

Kwarta kolejki: 6:24 w ostatnich 10 minutach rywalizacji Siarki z Turowem. Goście całą drugą połowę wygrali 49 – 15, co pokazuje ogromną – ligową – przepaść w rywalizacji i na starcie sezonu. A jeszcze do przerwy pachniało niespodzianką i dystans między obiema ekipami wynosił 2 pkt.

Gracz kolejki: Anthony Miles, cichy i precyzyjny zabójca obrony Anwilu. Przede wszystkim gracz czyniący różnicę, swoją grą na koźle . Przy celnych 8 z 10 oddanych rzutów, przy presji obrońców gości, Miles pokazał, że może stać się jedną z dużych gwiazd naszej ligi. 25 oczek i 5 asyst, eval 31.

Diabeł z pudełka:

Wygrany, Tomasz Śnieg, czyli cichy bohater Polskiego Cukru Toruń. Autor 15 pkt i 6 as oraz pierwszej celnej trójki od trzech sezonów!Śnieg trafił 5 z 7 rzutów z gry i zakończył mecz z evalem 22.

Przegrany, Toney McCray, czyli brzytwowy Cypryjczyk, gracz popisujący się dwoma efektownymi dobitkami, wsadami po niecelnych rzutach kolegów. Gdyby nie gracz, z przeszłością w lidze cypryjskiej, Anwilu nie byłoby w grze o dobry wynik w Starogardzie. Graczy , grających nieszablonowo Anwil na razie nie ma, a Toney jest takim wyjątkiem, który może łamać zagrywki i zaskoczyć obronę rywali swoją dynamiką lub szybkością.

Od bohatera do zera: Kamil Łączyński, który najpierw popisał się pięknym podaniem, znajdując między trzema obrońcami Pawła Leończyka, a następnie zawalił dwa decydujące o wyniku rzuty osobiste. Na koniec spotkania również nie trafił trójki…

Gorące krzesło: Piotr Ignatowicz, który podczas inauguracji i początku pracy z Azsem Koszalin przegrał z jedną najsłabszych ekip PLK oraz beniaminkiem, Miastem Szkła. Zaraz ma przed sobą debiut przed własną publicznością i podczas lokalnych derby z Energą Czarnymi.

Najlepsi Polacy: Tomasz Śnieg (15pkt) – Michał Chyliński (15pkt) – Paweł Kikowski (18pkt) – Paweł Leończyk (17pkt) – Lukasz Majewski (16pkt)

Piątka kolejki: Anthony Miles (25) – Paweł Kikowski (18) – Jermiah Wilson (27) – Nemanja Djurisič (17 / 9) – Darnell Jackson (20)

Lucky looser: Stefan Balzamovič 25 pkt i 12 zb dla Startu