Słowackie 221 cm wzrostu, pod kosz Anwilu

anwil_wloclawekJak donosi oficjalna strona Anwilu Włocławek, średnia wzrostu w Anwilu mocno idzie w górę, a wszystko za sprawą kolejnego transferu klubu. Zawodnikiem, który zagra w niebiesko-biało-zielonych barwach został reprezentant Słowacji, mierzący aż 221 centymetrów wzrostu środkowy Boris Bojanovsky. Dla 22-letniego koszykarza będzie to debiut w europejskim baskecie.

Urodzony w 1993 roku Boris Bojanovsky to tegoroczny absolwent amerykańskiej uczelni Florida State, którą kilka lat temu ukończył doskonale znany kibicom we Włocławku Deividas Dulkys. Litwin nie spotkał się jednak na treningach ze Słowakiem, gdyż ten rozpoczął swoją przygodę z NCAA w 2012 roku. I choć początkowo był postacią, która na parkietach amerykańskiej ligi akademickiej pojawiała się raczej epizodycznie, na przestrzeni lat jego rola w drużynie stopniowo rosła. Podczas swojego ostatniego sezonu notował przeciętnie 6,1 punktu i 4,4 zbiórki w ciągu 18 minut spędzanych w grze.

Na uwagę z pewnością zasługuje fakt, że dzięki transferowi Bojanovsky’ego średnia wzrostu w ekipie Rottweilerów gwałtownie wzrosła. Zarówno według danych NCAA, jak i FIBA 23-latek mierzy aż 221 centymetrów wzrostu i jak na swoje gabaryty po parkiecie porusza się bardzo sprawnie.

Oto skład Anwilu na sezon 2016-17:

Robert Skibniewski
Michal Chyliński
Kamil Łączyński

Fedor Dmitriev
Paweł Leończyk
Kacper Młynarski
Toney McCray

Josip Sobin
Boris Bojanovsky

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *