Brown za Gainesa w Wilkach Morskich Szczecin

king_wilki_morskie_szczecin227-letni Taylor Brown zastąpi w ekipie Wilków Morskich Szczecin – Franka Gainesa. Mierzący 198 cm wzrostu rzucający obrońca/niski skrzydłowy ostatni sezon spędził w lidze meksykańskiej, gdzie notował średnie 21.5 pkt oraz 7.0 zb na mecz. Brown to jednak gracz-zagadka , bowiem dwukrotnie podczas swojej kariery był zmuszony do dłuższej przerwy, ze względu na problemy zdrowotne, związane z sercem.

Najpierw przed trzecim rokiem studiów w Bradley (2010/11), następnie po udanym sezonie gry dla tureckiej Darussafaki (2014/15) Brown przerywał obiecującą karierę by dać odpocząć sobie i sercu. W Europie grywał dla szwedzkiego – KFUM Nassjo Basket , belgijskiego Basic-Fit Brussels, a dalej wykupiono do do wspomnianej Darussafaki (grał w niej m.in. z Lynnem Greerem).

Teraz ma zastąpić Franka Gainesa, który nie spełnił wysokich co do niego oczekiwań i stać się liderem drużyny obok swoich rodaków : Russell Robinsona i Craiga Sworda.  Faktem jest, że Wilki Morskie przywiązały się do nazwiska Brown…w zeszłym sezonie występował u nich Brandon Brown, który dziś już jest graczem Siarki Tarnobrzeg. Pytanie, który Brown zrobi na kibicach ze Szczecina większe wrażenie?

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *