Brown za Gainesa w Wilkach Morskich Szczecin

king_wilki_morskie_szczecin227-letni Taylor Brown zastąpi w ekipie Wilków Morskich Szczecin – Franka Gainesa. Mierzący 198 cm wzrostu rzucający obrońca/niski skrzydłowy ostatni sezon spędził w lidze meksykańskiej, gdzie notował średnie 21.5 pkt oraz 7.0 zb na mecz. Brown to jednak gracz-zagadka , bowiem dwukrotnie podczas swojej kariery był zmuszony do dłuższej przerwy, ze względu na problemy zdrowotne, związane z sercem.

Najpierw przed trzecim rokiem studiów w Bradley (2010/11), następnie po udanym sezonie gry dla tureckiej Darussafaki (2014/15) Brown przerywał obiecującą karierę by dać odpocząć sobie i sercu. W Europie grywał dla szwedzkiego – KFUM Nassjo Basket , belgijskiego Basic-Fit Brussels, a dalej wykupiono do do wspomnianej Darussafaki (grał w niej m.in. z Lynnem Greerem).

Teraz ma zastąpić Franka Gainesa, który nie spełnił wysokich co do niego oczekiwań i stać się liderem drużyny obok swoich rodaków : Russell Robinsona i Craiga Sworda.  Faktem jest, że Wilki Morskie przywiązały się do nazwiska Brown…w zeszłym sezonie występował u nich Brandon Brown, który dziś już jest graczem Siarki Tarnobrzeg. Pytanie, który Brown zrobi na kibicach ze Szczecina większe wrażenie?

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Berisha wraca do PLK, zagra w Kutnie

28-letni, były reprezentant Polski, Dardan Berisha, po trzech latach gry w lidze Kosowa, wraca do Tauron Basket Ligi. Dwukrotny Mistrz...

Zamknij