Turniej o Puchar Prezesa PGE – tryumf Nymburka

turow_zgorzelecKoszykarze CEZ Nymburk wygrali rozgrywany w Zgorzelcu turniej o Puchar Prezesa PGE Polskiej Grupy Energetycznej. W decydującym meczu mistrz Czech pokonał miejscowy PGE Turów 98:84. Początkowo turniej w Zgorzelcu miał być rozgrywany w czterodrużynowej obsadzie, ale gruziński BC VITA Tbilisi nie otrzymał wizy na wjazd do Polski. Z tego powodu został zmieniony termin rozgrywania zawodów, jak i formuła.

Trzy ekipy – PGE Turów, CEZ Nymburk i Anwil Włocławek – zagrały „każdy z każdym”. Tak się ułożyły zawody, że niedzielny, ostatni pojedynek decydował o tym, kto zdobędzie puchar, bowiem wcześniej gospodarze zawodów oraz Nymburk pokonali Anwil.

Wielkich emocji w starciu mistrza Czech z wicemistrzem Polski jednak nie było. Po dwóch kwartach Turów przegrywał co prawda tylko sześcioma punktami (45:51), ale w drugiej połowie rywal wyraźnie dominował i całe spotkanie wygrał różnicą 14. MVP całego turnieju wybrano zawodnika gospodarzy – Filipa Dylewicza.

Piątek: PGE Turów Zgorzelec – Anwil Włocławek 81:75

Sobota: CEZ Nymburk – Anwil Włocławek 88:79

Niedziela:  PGE Turów – CEZ Nymburk 84:98 (24:23, 21:28, 21:22, 18:25)

Punkty dla PGE Turowa: Novak 18, Harris 14, Dylewicz 11, Dillon 10, Karolak 8, Niedźwiedzki 7, Tatum 5, Gospodarek 5, Marek 4, Prostak 2

Punkty dla CEZ Nymburk: De Zeeuw 23, Dixon 16, Randle 12, Kriz 10, Peterka 9, Vaughn 9, Svoboda 9, Sant-Roos 5 (9 asyst), Dlugos 3, Pomikalek 2