Waczyński i Kelati zakończyli sezon. Lampe w play off

Koszykarze Barcelony zwycięstwem nad Morabanc Andora 84:74 przypieczętowali drugie miejsce w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy po rundzie zasadniczej. Maciej Lampe zdobył 12 punktów i miał osiem zbiórek. Dobry występ w barwach UCAM Murcia zanotował Thomas Kelati.

Broniąca tytułu Barcelona (25 zwycięstw, dziewięć porażek) nie miała już szans wyprzedzenia w tabeli prowadzącego Realu Madryt, ale jest sklasyfikowana wyżej niż mająca identyczny bilans Unicaja Malaga. To dzięki korzystniejszym wynikom spotkań bezpośrednich. Lampe rozegrał 18 minut, w trakcie których trzykrotnie trafił za dwa punkty i dwukrotnie za trzy. W barwach gospodarzy więcej punktów od niego – 13 – zdobył tylko Amerykanin Justin Doellman.

Kelati był na parkiecie przez 29 minut meczu Murcii z Iberostarem Teneryfa (104:81). Zdobył w nim 18 punktów i był pod tym względem najlepszym zawodnikiem spotkania. Trafił trzy rzuty za dwa punkty na cztery próby oraz połowę z sześciu oddanych rzutów za trzy. Z kolei w osobistych był bezbłędny – nie spudłował ani razu w trzech podejściach. Zaliczył też jedną zbiórkę i dwie asysty. Jego zespół nie miał już jednak szans znaleźć się w pierwszej ósemce tabeli, w związku z czym nie wystąpi w fazie play off.

Słabiej niż w dwóch ostatnich kolejkach zaprezentował się Adam Waczyński. Koszykarz zespołu Rio Natura Monbus w niedzielę zdobył tylko siedem punktów i miał jedną zbiórkę w meczu z Laboral Kutxa Baskonia (74:81). Przed tygodniem Polak był najlepszym strzelcem drużyny z Santiago de Compostela, a po wcześniejszym spotkaniu wybrano go na zawodnika kolejki ligi ACB.