Winnicki następcą Bogicevića. Wiśniewski też w drodze do Torunia?

polski_cukier_siden_torunOpiekun żeńskiej reprezentacji Polski i były szkoleniowiec Fenerbahce Stambuł – Jacek Winnicki – został nowym szkoleniowcem dziewiątej drużyny PLK tego sezonu – Polskiego Cukru Toruń. 48-letni Winnicki wróci do prowadzenia drużyny w Tauron Basket Lidze po 3 latach przerwy, zastępując na stanowisku zwolnionego wcześniej Serba Miliję Bogicevića.

Nowy trener Twardych Pierników pracował w przeszłości m.in. ze Śląskiem Wrocław, Sportino Inowrocław oraz Turowem Zgorzelec. Jego największymi indywidualnymi sukcesami były srebrny medal Mistrzostw Polski, w sezonie 2010/11 oraz nagroda najlepszego szkoleniowca ligi , tych samych rozgrywek.

W Toruniu – Winnicki – którym interesował się zespół Kinga Wilków Morskich Szczecin – zbuduje autorski zespół , zdolny do awansu do czołowej ósemki rozgrywek. Być może do jego nowej drużyny dołączy Łukasz Wiśniewski, dla którego byłby to powrót w rodzinne strony. Były zawodnik Turowa, któremu przed kilkoma dniami wygasł kontrakt ze Śląskiem Wrocław, dostał propozycję gry w drużynie Polskiego Cukru i niewykluczone, że z niej skorzysta.

Na pewno transferowe lato w Toruniu będzie bardzo gorące, a sternicy klubu nie będą skąpić grosza na kontrakty dla nowych graczy. Pytanie, kogo namówią do pracy w drużynie zeszłorocznego beniaminka działacze i nowy trener?

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *