Adam Waczyński przegrywa z Realem Madryt

WacaAdam Waczyński zdobył 15 punktów dla Rio Natura Monbus, ale jego drużyna przegrała z liderem tabeli Realem Madryt 76:85 w 31. kolejce hiszpańskiej ligi koszykarzy. FC Barcelona, z Maciejem Lampe (2 pkt) w składzie, pokonała 76:72 Movistar Estudianet Madryt.

Waczyński w kolejnym spotkaniu był najlepszym strzelcem zespołu z Santiago de Compostela. Przebywał na parkiecie 30 minut i trafił cztery z pięciu rzutów za dwa punkty, jeden z dwóch za trzy oraz wszystkie cztery wolne. Miał także zbiórkę, cztery asysty i pięć strat.

Najwięcej punktów dla Realu uzyskał Meksykanin Gustavo Ayon – 18.

Lampe grał pięć minut, trafił jeden z dwóch rzutów za dwa punkty i miał zbiórkę w ataku. Liderem zespołu z Katalonii był w niedzielę Alex Abrines – 16 pkt.

Real prowadzi w tabeli z dorobkiem 26 zwycięstw i 5 porażek, przed Unicają Malaga (24-7) i Barceloną (22-9). Rio Natura zajmuje 12. miejsce z bilansem 13-18.