Barcelona lepsza od Mistrzów Euroligi

euroleagueFC Barcelona z Maciejem Lampe pokonała obrońcę tytułu Maccabi Tel Awiw 89:71 w meczu 10. kolejki Euroligi. To siódme zwycięstwo koszykarzy z Katalonii, którzy są wiceliderami grupy E. Polak – były gracz izraelskiego klubu –  w 5 minut uzyskał dwa punkty, miał zbiórkę, blok i stratę. Maccabi przegrało po raz czwarty w Top 16 i jednocześnie drugi z rzędu.

Ekipę FC poprowadził do sukcesu chorwacki środkowy Ante Tomic, który miał nie tylko double-double – 16 pkt i 12 zbiórek, ale i stuprocentową skuteczność wszystkich oddanych rzutów. Trafił cztery z czterech rzutów za dwa punkty i osiem przyznanych wolnych. Miał także sześć asyst. Barca przed przerwą prowadziła 13 punktami (47-34) i nie dała sobie wyrwać zwycięstwa przez całą drugą połowę meczu.

W zespole z Tel Awiwu najwięcej punktów uzyskał Amerykanin Joe Alexander – także 16.

FC Barcelona: Ante Tomic 16+12 zb, Justin Doellman 13, Deshaun Thomas 11, Tomas Satoransky 11, Juan Carlos Navarro 11
Maccabi Tel-Aviv: Joe Alexander 16, Sofoklis Schortsanitis 15