Przegrane Waczyńskiego i Kelatiego

kelati_euroleagueRio Natura Monbus z Adamem Waczyńskim i UCAM Murcia z Thomasem Kelatim przegrały swoje mecze w 21. kolejce hiszpańskiej ligi koszykarzy ACB. Wygrała jedynie FC Barcelona na wyjeździe z Joventutem Badalona 99:61, ale Macieja Lampego ponownie zabrakło w składzie.

Polak w ostatnim tygodniu nie grał w lidze i Eurolidze z powodu kontuzji mięśnia nogi. Nie wiadomo, kiedy powróci do składu. Barcelona, obrońca tytułu, jest trzecia w tabeli ligi ACB z bilansem 15 zwycięstw i sześciu porażek.

Rio Natura Monbus Obradoiro z uległo na Teneryfie Iberostar 53:77. Waczyński, który był najlepszym graczem zespołu z Santiago de Compostella, wyszedł w pierwszej piątce i spędził na parkiecie 26 minut. Zdobył w tym czasie 11 punktów (3 z 5 rzutów za dwa punkty, 1 z 6 zza linii 6,75 m oraz 2 z 2 wolnych), miał trzy asysty, zbiórkę i stratę.

Drużyna z Galicji, walcząca o udział w play off (osiem najlepszych ekip), zajmuje 12. miejsce w tabeli z bilansem spotkań 9/12.

Identyczny bilans meczów jak Rio Natura ma zespół UCAM Murcia z Thomasem Kelatim, który plasuje się na 11. pozycji i także czeka go trudna walka o play off. UCAM przegrał we własnej hali z CAI Saragossa. Amerykanin z polskim paszportem wyszedł w pierwszej piątce, przebywał na parkiecie 18 minut, uzyskał dwa punkty (1/1 za dwa punkty), miał zbiórkę i asystę.