Komplet zwycięstw Polaków w lidze ACB

mlDrużyny z Polakami; FC Barcelona z Maciejem Lampe, Rio Natura Obradoiro z Adamem Waczyńskim i UCAM Murcia z Thomasem Kelatim wygrały swoje mecze w 19. kolejce hiszpańskiej ligi koszykarzy. Największą niespodzianką było zwycięstwo Rio nad Herbalife 80:68.

Waczyński w 16 minut uzyskał dla Rio Natura Monbus z Santiago de Compostella osiem punktów (trafił 3 z 6 rzutów za dwa punkty oraz 2 z 3 wolnych, spudłował trzy rzuty zza linii 6,75 m), miał zbiórkę, przechwyt i dwie straty. Jego zespół wygrał po raz dziewiąty w lidze ACB i zajmuje 11. miejsce w tabeli.

Broniąca tytułu FC Barcelona rozgromiła jedną z najsłabszych ekip La Bruixa d’Or Manresa (16. lokata) 101:53. Lampe w 16 minut uzyskał osiem punktów – trafił 3 z 7 rzutów za dwa punkty i miał sto procent wolnych (2/2) oraz pięć zbiórek i asystę. Liderem Katalończyków, którzy zajmują piąte miejsce w tabeli (bilans 13 zwycięstw i sześć porażek), był 19-letni Chorwat Mario Hezonja – 24 pkt i sześć zbiórek.

Identyczny bilans meczów ma jak Rio Natura ma zespół UCAM Murcia (9/10) z Thomasem Kelati, ale drużyna katolickiego uniwersytetu plasuje się na 12. pozycji. W 19. kolejce UCAM pokonał na własnym parkiecie Montakit Fuenlabrada 82:69. Amerykanin z polskim paszportem przebywał na parkiecie 16 minut, jednak punktów nie zdobył. Miał zbiórkę i asystę.

Liderem jest Unicaja Malaga (15/3), która w poniedziałek w ostatnim spotkaniu kolejki zmierzy się z Kutxa Laboral Vitoria.