Stelmet Zielona Góra – Wikana Start Lublin 84:76

Trefl Sopot – MKS Dąbrowa Górnicza 84:87

Anwil Włocławek – Polski Cukier Toruń 78:76

Jezioro Tarnobrzeg – Polpharma Starogard Gdański 108:105

Asseco Gdynia – AZS Koszalin 72:64

King Wilki Morskie Szczecin – WKS Śląsk Wrocław 68:86

TELEWIZYJNY MECZ 16 KOLEJKI: WILKI MORSKIE – WKS ŚLĄSK (68:86)

Spotkanie miało szczególny wymiar dla dwóch debiutantów w nowych miejscach pracy – Łukasza Wiśniewskiego oraz Mihailo Uvalina. Ten pierwszy – zawodnik – był bohaterem ostatniego tygodnia, przy transferze z PGE Turowa Zgorzelec do Śląska. Drugi – trener – niespodziewanie wrócił na trenerski stołek i zdecydował się poprowadzić jedną z drużyn dolnej części tabeli. Jak na razie, po 4 wspólnych treningach z drużyną, Serb niewiele zmienił w taktyce nowego zespołu. O ile w pierwszej rundzie Wilki Morskie dzielnie się trzymały we wrocławskiej Orbicie niemal do końca spotkania, o tyle w rewanżu okazały się teamem o wiele gorszym.

Aleksandar Mladenović okazał się najskuteczniejszym graczem spotkania z 28 pkt, a gdyby wykorzystał wszystkie dogrania partnerów pod samą obręcz – czy rzuty wolne – to miał nawet szansę na 40 pkt! Na grę serbskiego środkowego mocno pracował nowy nabytek Śląska – Łukasz Wiśniewski – autor 10 pkt i 8 as. Goście prowadzili bardziej uporządkowaną grę oraz prowadzenie było w ich posiadaniu od pierwszej do ostatniej minuty meczu (a Wilki Morskie tylko raz zdobyły się na remis, 6-6). Ich siłą była postawa graczy obwodowych , napędzających kolejne akcje ofensywne. Po słabym meczu przeciwko Asseco w Gdyni, wrocławianie z poziomu 9 asyst, znów wrócili do zespołowego grania i 20 asyst. To jednak też efekt znacznie słabszej defensywy gospodarzy i to właśnie nad tym elementem będzie musiał popracować ze swoją grupą zawodników Mihailo Uvalin.

LUCKY LOOSER: William Franklin (Polski Cukier) – 21 punktów, 8 zbiórek, 8 asyst

TRAFIENIE XVI KOLEJKI: Łukasz Wiśniewski , przy świetnym debiucie i wygranej nad Wilkami (86:68), zdobył 10 punktów i 8 asyst dla nowej drużyny

DRUŻYNA XVI KOLEJKI: JEZIORO TARNOBRZEG, za szczęśliwe zakończenie – wygraną – meczu z Polpharmą. Z drugiej strony sztuką było faulowanie Jezioran w końcówce czwartej kwarty i pozwolenie im na dogonienie siebie…(Polpharma).

MVP 16 DNIA: ex equo DOMINIQUE JOHNSON (jako jedyny koszykarz w sezonie, rozegrał pełne 45 minut, bez przerwy) – 32 punkty i 6 asyst

oraz MYLES MCKAY (35pkt i 13/19 z gry, dla MKS Dąbrowy)

SIEDMIU WSPANIAŁYCH z 16 DNIA ROZGRYWEK:

A.J. WALTON (11pkt-12as-8zb dla Asseco)

DOMINIQUE JOHNSON (32pkt/6as dla Jeziora)

KEN BROWN (24pkt dla MKS Dąbrowy)

MYLES MCKAY (35pkt dla MKS Dąbrowy)

QUINTON HOSLEY (16pkt-8zb-5as dla Stelmetu)

ALEKSANDAR MLADENOVIC (28pkt i 9zb dla Śląska)

OVIDIJUS GALDIKAS (15pkt/11zb dla Asseco)