Lampe z 11. wygraną, Waczyński z 8.

FC Barcelona z Maciejem Lampe pokonała u siebie lidera tabeli Unicaję Malaga 114:110 po dogrywce w meczu 16. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy. Polak zdobył siedem punktów. Wygrał także zespół Rio Natura Monbus Adama Waczyńskiego (15 pkt).

Broniący tytułu Katalończycy po dwóch kolejnych porażkach, które zepchnęły ich na piątą pozycję w tabeli, po zaciętym pojedynku z przedłużonym czasem gry zdołali uporać się z liderem rozgrywek.

Lampe grał 10 minut, trafił dwa z czterech rzutów za dwa punkty i jedyny wolny, miał zbiórkę w obronie, trzy asysty i stratę. Polak krótko przebywał na parkiecie, ale przydał się szczególnie w dogrywce, gdy zdobył ważne punkty.

Najskuteczniejsi wśród zwycięzców byli brazylijski rozgrywający Marcelinho Huertas, Francuz Edwin Jackson i Amerykanin DeShaun Thomas – po 19 pkt, a w drużynie pokonanych rodak tego ostatniego Ryan Toolson – 25.

Cenne zwycięstwo w przedostatniej kolejce przed półmetkiem rundy zasadniczej rozgrywek odniósł zespół Rio Natura Monbus Obradoiro. Ekipa Waczyńskiego pokonała w Santiago de Compostela beniaminka MoraBanc Andora 78:73.

Torunianin zanotował jeden z najlepszych występów w hiszpańskiej lidze. W 20 minut zdobył 15 punktów przy bardzo dobrej skuteczności (3/4 za dwa punkty i 3/5 za trzy) i miał trzy zbiórki.

Porażki na własnym parkiecie z Joventutem Badalona 70:77 doznał natomiast UCAM Murcia z Thomasem Kelatim w składzie. Reprezentant Polski grał 17 minut i zdobył dwa punkty, trafiając jedyny oddany rzut, miał także przechwyt.

Barcelona z bilansem 11 zwycięstw i 5 porażek pozostaje na piątym miejscu w tabeli, a Rio Natura i UCAM (po osiem wygranych i przegranych) zajmują 9. i 10. miejsce.