Stelmet kończy walkę o Euroligę

Stelmet Zielona Góra przegrał mecz w pierwszej rundzie turnieju kwalifikacyjnego do Euroligi. Wicemistrz Polski po zaciętej końcówce uległ z finalistą zeszłorocznego Eurocup – Uniksem Kazań 86:90. Tym samym zielonogórzanie zaprzepaścili swoją szansę na występy w Eurolidze.

Bracket, QR 2013-14

Już początek spotkania nie ułożył się po myśli zielonogórskiej drużyny. Świetnie w mecz weszli liderzy Uniksu – Keith Langford i Curtis Jerrells. Amerykański duet zdobył w sumie 27 punktów w pierwszej połowie, dzięki czemu rosyjska drużyna uciekła Stelmetowi na nawet 15 oczek podczas pierwszych 20 minut.

Dopiero początek trzeciej części spotkania okazał się być przełomowy dla graczy Stelmetu. Podopieczni Andrzeja Adamka zaliczyli serial punktowy 11:1 i dogonili słabnących rywali. Świetny fragment wtedy zaliczył wtedy Steve Burtt Jr.

Mimo, że po raz kolejny koszykarze Uniksu zdołali uciec na kilka oczek, zielonogórzanie dzięki dobrej grze Burtta i Hrycaniuka zdołali doprowadzić do wyniku 81:82 na niecałą minutę przed końcową syreną. Po serii rzutów wolnych lepsi okazali się być Wicemistrzowie zeszłorocznego Eurocup. Uniks w półfinale turnieju kwalifikacyjnego zmierzy się jutro z Hapoelem Jerozolima.

Uniks Kazań: Langford 22, Jerrells 22, Sanikidze 13, Kaimakoglou 12, Fischer 6, Sokołow 5, Zisis 5, White 3, Bykow 2, Lichodziej 0, Gubanow 0

Stelmet Zielona Góra: Burtt 30, Johnson 16, Hrycaniuk 13, Koszarek 13, Hosley 7, Troutman 4, Zamojski 3, Cel 0, Chanas 0