Byli gracze PLK: Callahan podąża śladami Turnera

callahanPo pełnym sezonie spędzonym w Polskiej Lidze Koszykówki, były już gracz Anwilu Włocławek i Kotwicy Kołobrzeg – Jordan Callahan – przenosi się do ligi belgijskiej. Amerykanin , który w PLK notował średnie 14.9 pkt – 3.6 zb – 4.2 as podpisał roczną umowę z Antwerp Giants. Co ciekawe rozgrywający zastąpi w niej – dobrze znanego sopockim kibicom – Franka Turnera.

Drużyna z Antwerpii w sezonie zanotowała bilans 19-17 i z szóstej pozycji dostała się do play offs. Po udanej pierwszej rundzie, w której ograła wyżej notowane (3) Spirou Charleroi w stosunku 2-1 drużyna Turnera wyraźnie uległa BC Ostendzie (0-3), w barwach której z kolei występuje Mateusz Ponitka. Podczas gdy Ponitka i spółka walczą o Mistrzostwo Belgii, to zespół królewski (Royal) myśli już o kolejnych rozgrywkach i stąd też jesteśmy świadkami zatrudnienia Callahana.

Wracając do osoby Franka Turnera (170cm i 26lat), to dla Antwerpii notował on średnią 4. 3 asysty i zapisał się jako piąty podający ligi. Teraz jego miejsce ma zająć wyższy (183cm) i młodszy (23 lata) Amerykanin, który z Anwilem Włocławek przegrał cwierćfinałową rywalizację w Tauron Basket Lidze, z Rosą Radom (2-3).

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *