Anwil Włocławek zdeklasowany przez PGE Turów Zgorzelec

PGE Turów Zgorzelec wygrał łatwo i wysoko z Anwilem Włocławek 93:56. O wyniku w głównej mierze przesądziła 1 i 4 część tego spotkania. Anwil zagrał zbyt słabo w obronie i w ataku oraz popełnił 22 (!) straty. Włocławianie zdobyli też zaledwie 9 asyst a tylko jeden zawodnik zdobył powyżej 10 punktów.

Relacja z tego meczu nie będzie wybitnie długa a nawet stosunkowo krótka ponieważ w tym meczu istniał niestety tylko jeden zespół. Rozpoczęło się od mocnego uderzenia. Pierwsze punkty w meczu zdobył Filip Dylewicz trafiając za 2 spod kosza. Co ciekawe wysoka przewaga Turowa rysowała się od początku. Najpierw było 15:8 a już za chwilę 30:8 (!). Ostatecznie kwarta skończyła się wynikiem 30:10 i Turów już miał 20 punktową zaliczkę.

Kolejne dwie kwarty to całkiem wyrównana gra zespołów. Niestety to Turów zbliżył się bardziej do słabego poziomu prezentowanego przez Anwilu aniżeli włocławianie do gry Turowa w pierwszej kwarcie. Swoje niecelne rzuty forsował Paul Graham nie zważając czasami nawet na otwartych kolegów, a rzuty z dobrze wypracowanych pozycji przestrzelali m.in. Danilo Mijatović oraz Seid Hajrić. Niemożność rzutową dobrze wykorzystywał Łukasz Wiśniewski oraz J.P Prince. Wsadem z kontry popisał się nawet Piotr Stelmach co jest rzadkością.

Czwarta kwarta to kompromitacja ze strony Anwilu. Przez 6 minut grali tak jak kandydat do ostatniego miejsca lub spadku w przypadku ligi otwartej. Nie potrafili nawiązać walki a swoje pierwsze punkty rzucili dopiero po 6 minutach gry (!). Te 2 punkty nie mogły jednak nic dać ponieważ dobrze dysponowany był tutaj Damian Kulig oraz Tony Taylor a zgorzelczanie od początku kwarty zanotowali run 18:0. Mecz zakończył się wysoką przewagą gospodarzy sięgającą 37 punktów.

Najlepszym zawodnikiem po stronie gości był Paul Graham, który zdobył 12 punktów. Po przeciwnej stronie najlepiej zaprezentował się Damian Kulig z 16 punktami na koncie. Co ciekawe zanotował 100% skuteczność!

PGE Turów Zgorzelec – Anwil Włocławek 93:56 (30:10, 20:20, 23:19, 20:7)

Turów: Kulig 16, Prince 14, Mike Taylor 12, Dylewicz 10, Karolak 8, Wiśniewski 8, Chyliński 7, Tony Taylor 7, Stelmach 7, Zigeranović 2, Krestinin 2, Muskała 0

Anwil: Graham 12, Pamuła 9, Callahan 8, Kostrzewski 6, Witliński 6, Hajrić 5, Mijatović 5, Sokołowski 5, Jankowski 0, Warszawski DNP,