Czeskie gwiazdy lepsze od polskich…

W Meczu Gwiazd koszykarzy zespół złożony z najlepszych zawodników Tauron Basket Ligi przegrał w Pardubicach z reprezentację czeskiej ekstraklasy Mattoni NBL 105:109.
Tym samym gracze ligi czeskiej zrewanżowali się reprezentantom polskiej ekstraklasy za ubiegłoroczną porażkę we Wrocławiu 104:109.Dla koszykarzy TBL było to 18. tego typu spotkanie, ale po raz drugi zostało zorganizowane w formule międzynarodowej.

Przed meczem odbył się półgodzinny koncert Ewy Farnej, piosenkarki pochodzącej z Zaolzia, popularnej zarówno w Czechach jak i Polsce. Mecz w mogącej pomieścić 9500 widzów hali w Pardubicach obejrzało około 5000 fanów koszykówki.

Konkurs wsadów piłki do kosza wygrał skrzydłowy mistrza Polski Stelmetu Zielona Góra, pochodzący z Konga Christian Eyenga, który w finale pokonał Czecha Vojtecha Hrubana.

Najskuteczniejszy w rzutach za trzy punkty był Amerykanin Tre Simmons z CEZ Nymburk, który w finale zdobył 19 punktów i pokonał Adama Waczyńskiego z Trefla Sopot – 14.

W konkursie dryblingu dla celebrytów górą byli gospodarze spotkania w Pardubicach. Wygrał zespół mający w składzie byłego reprezentanta Czech oraz zawodnika Prokomu Trefla, obecnie wiceprezesa związku Jiriego Zidka.

Spotkanie obfitowało w spektakularne zagrania, wsady piłki do kosza, bloki. Ze strony polskiej brylowali Eyenga, J.P. Prince i Cezary Trybański. Wśród gospodarzy Jaromir Bohacik i Corey Muirhead. Ten pierwszy został wybrany MVP spotkania.

W pierwszej kwarcie zespół TBL, prowadzony przez szkoleniowca Stelmetu Mihailo Uvalina, wygrywał 22:10. Do przerwy polska ekipa była lepsza od drużyny Mattoni NBL o cztery punkty (51:47).

Losy spotkania rozstrzygnęły się w czwartej kwarcie. Lepsi byli w niej podopieczni litewskiego szkoleniowca, który pracował także w polskiej lidze, a obecnie prowadzi mistrza Czech CEZ Nymburk, Kestutisa Kemzury. Wygrali tę cześć aż 34:21.

Wynik: Zespół TBL – Mattoni NBL (24:21, 27:26, 33:28, 21:34)

Drużyna Mattoni NBL: Jaromir Bohacik 22, Corey Muirhead 16, Jakub Sirina 13, Kwamain Mitchell 11, Petr Benda 10, Radoslav Rancik 8, Petr Bohacik 8, Vojtech Hruban 6, Tre Simmons 6, Rasid Mahalbasic 4, Jiri Welsch 3, Levell Sanders 2.

Zespół TBL: Christian Eyenga 18, Vladimir Dragicevic 18, Cezary Trybański 17, Przemysław Zamojski 8, Deividas Dulkys 8, Damian Kulig 7, J.P. Prince 7, Łukasz Koszarek 6, Adam Waczyński 6, Korie Lucious 5, Jakub Dłoniak 3, Roderick Trice 2.