Kotwica – Śląsk 94:81
Polpharma – Asseco 63:61
Stabill Jezioro – PGE Turów 65-:86

Wydarzenia IV dnia:

Wyjazdowa wygrana Turowa w Tarnobrzegu, przy bardzo solidnej postawie J.P. Prince’a (18pkt) i Damiana Kuliga (15pkt) zapewniła gościom trzecią wygraną w sezonie. Ponadto 4 z rzędu porażka gospodarzy doprowadziła do zwolnienia trenera Leszka Marca. Jego następcą będzie dotychczasowy asystent, Arkadiusz Papka. 14 oczek w 10 minut ustrzelił Jakub Karolak , ani razu nie myląc się (4/4 z gry i 3/3 za trzy).

Polpharma przeważała w pierwszej połowie (42:22) a Asseco mocno goniło rywala w drugich 20 minutach meczu (39:21). Ostatecznie to jednak zespół Mindaugasa Budzinauskasa odniósł pierwszą wygraną w sezonie 2013/14 dzięki double-double Cezarego Trybańskiego (11pkt i 11zb). Niestety spotkanie kontuzją okupił A.J. Walton..i jego występ w następnej kolejce stanął pod znakiem zapytania.

Przebudzenie Terrella Parksa (22pkt i 6zb) i pierwsza wygrana Kotwicy przypadła na pojedynek ze Śląskiem Wrocław. 20 oczek zanotował Grzegorz Arabas a 17pkt i 7zb dołożył Karron Johnson. Zespół Milivoje Lazića wyraźnie ustępował w strefie podkoszowej Kotwicy i już mówi się, że na testach pojawi się kolejny center, z przeszłością w NBA, Kyrylo Fesenko (niegdyś Utah Jazz).

Pierwsza połowa wyraźnie dla Rosy Radom (38:31), druga wyraźnie dla Czarnych Słupsk, taki pojedynek niepokonanych do 4 kolejki drużyn obserwowali kibice w Gryfii (42:25). Garrett Stutz z 16pkt i 9zb znów robił różnicę pod koszami a najlepszy wśród gości był Kamil Łączyński (18pkt).

Stelmet wyraźnie ograł AZS Koszalin i zwolnił z posady trenera Zorana Sretenovića (jego miejsce zajmie znany w Słupsku Gasper Okorn). Momentum spotkania okazała się trzecia kwarta potyczki złotego z brązowym medalistą ostatnich MP, kiedy gracze Mihailo Uvalina zaliczyli wynik 29:11. 26 pkt na świetnej skuteczności (10/11 z gry) zanotował Przemysław Zamojski. 15pkt i 7zb dodał Christian Eyenga, a wśród rywali 25 oczek zaliczył LaceDarius Dunn. Stelmet wygrał wyraźnie zbiórkę 35-24.

Hit 4 kolejki: Niemoc strzelecka Anwilu i kontuzja Paula Grahama zaprowadziła włocławian do pierwszej porażki, w konfrontacji z dogrywką, przeciwko Treflowi. 19pkt i 15zb gracza października w PLK – Seida Hajrića – nie obroniła gospodarzom statusu niepokonanej drużyny. 4/16 Dusana Katnića, 4/13 Deividasa Dulkysa oraz 0/6 Michała Sokołowskiego nie mogło przynieść sukcesu ekipie Miliji Bogicevića. Gości w stronę wygranej mocniej pchnęli – Adam Waczyński (24pkt), Paweł Leończyk (17pkt) i Yemi Gadri – Nicholson (19pkt i 9zb).

MVP IV kolejki – Przemysław Zamojski (10/11 z gry i 5/5 za 2 pkt , 26 pkt)

Najlepszy rezerwowy IV dnia – Damian Kulig (2x wybrany; 15pkt i 7/8 z gry)

Najlepsza piątka IV dnia (tylko wygrani): Przemysław Zamojski – Adam Waczyński – J.P. Prince – Terrell Parks – Garrett Stutz

Polska piątka IV kolejki: Kamil Łączyński – Przemysław Zamojski – Adam Waczyński – Damian Kulig – Cezary Trybański

Straty: Fiodor Dmitriev – 6

Najlepsza drużyna 4 dnia: Trefl Sopot, który zmusił Anwil Włocławek do niskiej skuteczności z gry i straty statusu niepokonanej drużyny. Świetna dyspozycja Adama Waczyńskiego, Pawła Leończyka i Yemi Gadri – Nicholsona zaprowadziła gości do II wygranej w sezonie 2013/14.