Bauermann i Ponitka w finale kwalifikacji do Euroligi

Drużyna Mateusza Ponitki BC Telenet Oostenda awansowała do finału kwalifikacji Euroligi. W nim belgijska drużyna zagra z zespołem Dirka Bauermanna, trenera reprezentacji Polski. Oostenda ograła , po bardzo zaciętym spotkaniu, turecki Banvit (82-80). Jeszcze do przerwy drużyna Polaka przegrywała 40-52 i wydawało się, że jest daleka od jutrzejszego finału, ale wyrachowana i konsekwentna gra w ataku oraz mocniejszy nacisk w obronie przyniosły Mistrzom Belgii awans do upragnionego finału.

Mateusz Ponitka podczas meczu spędził na parkiecie 18 minut. Zdobył cztery punkty, miał trzy zbiórki oraz dwie asysty.

Wcześniej udział w najważniejszym meczu turnieju zapewnili sobie podopieczni Dirka Bauermanna i wicemistrzowie Litwy, Lietuvos Rytas Wilno, którzy pokonali niemieckie EWE Baskets Oldenburg 99:87.

Tym samym awansowali do finału turnieju kwalifikacyjnego Euroligi, którego są gospodarzami. Piątkowy mecz odbędzie się o godzinie 19:30 polskiego czasu.

Najlepszy zespół z kwalifikacji wystąpi w grupie D Euroligi, w której są już: Panathinaikos Ateny, Maccabi Elite Tel Awiw, Laboral Kutxa Vitoria, Lokomotiw Kubań Krasnodar i Crvena Zvezda Belgrad. Pytanie, kto będzie cieszył się z awansu, trener naszej kadry czy nasz czołowy reprezentant?