Polska minimalnie przegrała z Hiszpanią

Polscy koszykarze przegrali z mistrzami Europy – Hiszpanami 66:70 w towarzyskim spotkaniu w miejscowości Castellon de la Plana.
Biało-czerwoni stoczyli wyrównany pojedynek z czołową drużyną świata. Mecz był zacięty, toczył się w szybkim tempie. Kolejny dobry występ odnotował Maciej Lampe, który od nowego sezonu reprezentować będzie barwy Barcelony. Otrzymywał dobre podania od Łukasza Koszarka i Thomasa Kelatiego, który debiutował w kadrze w tym roku.

To właśnie po akcjach Lampego (13pkt do przerwy) Polska prowadziła w pierwszej kwarcie 9:8, a pod koniec drugiej 35:29.

Podopieczni trenera Dirka Bauermanna grali twardo w obronie i mieli dobrą skuteczność rzutów za trzy punkty – 40 procent. Zza linii 6,75 m trafiali kapitan Michał Ignerski, obchodzący we wtorek 33. urodziny, Przemysław Zamojski, Damian Kulig i Michał Chyliński. Po rzutach z dystansu tego ostatniego Polska wygrywała w 29. minucie 49:42, a na początku czwartej kwarty 52:45.

Później jednak gospodarze skutecznie kontrowali i wyszli na prowadzenie. Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund. Hiszpanie faulowani taktycznie przez Polaków jednak pewnie wykorzystywali rzuty wolne.

Był to pierwszy z ośmiu sparingów wicemistrzów olimpijskich przed ME (4-22 września) w Słowenii, gdzie będą bronić tytułu. Biało-czerwoni rozegrali już trzy spotkania, zajmując trzecie miejsce w turnieju w Trydencie.

Obie drużyny zmierzą się w Celje w grupie 'C’ ME.

Hiszpania – Polska 70:66 (21:13, 10:22, 14:14, 25:17)

Hiszpania: Juan Calderon 16, Marc Gasol 14, Rudy Fernandez 11, Sergio Rodriguez 11, Pablo Aguilar 5, Sergio Llull 4, Alex Mumbru 3, Xavier Rey 2, Victor Claver 2, Fernando San Emeterio 2, Ricky Rubio 0, Nacho Martin 0;

Polska: Maciej Lampe 13, Michał Ignerski 12, Thomas Kelati 8, Przemysław Karnowski 6, Michał Chyliński 6, Przemysław Zamojski 5, Krzysztof Szubarga 4, Mateusz Ponitka 4, Damian Kulig 3, Adam Waczyński 3, Łukasz Koszarek 2, Adam Hrycaniuk 0.