Byli gracze PLK zmieniają kluby (cz.5) – Ginyard w Mariupolu, Wise w Belediye

Ex skrzydłowy czwartej drużyny sezonu w PLK, Anwilu Włocławek, Marcus Ginyard znalazł nowego pracodawcę. Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia z ukraińskiej Superligi i 26-letni Amerykanin zagra w ukraińskim Azowmashu Mariupol. W poprzednim sezonie Amerykanin notował dla Anwilu przeciętnie 12,3 punktu i 4,2 zbiórki a teraz dołączy do ekipy wicemistrza Ukrainy, w barwach którego w poprzednich rozgrywkach występował Lynn Greer.

Nique Wise, który okazał się radomską rewelacją drugiej części sezonu, znalazł nowego pracodawcę w Turcji. Były playmaker Juve Casserty oraz Telekom Basket Bonn zasili drugoligową drużynę – Akhisar Belediye. Wise w ostatnim sezonie, zaliczał dla Rosy 17pkt-7as-3zb w meczu. Rosa już parę tygodni wcześniej znalazła następcę Wise'a.

Martynas Andriuskevicius po epizodzie w Polpharmie Starogard Gdański spróbuje swoich sił w niemieckiej Bundeslidze. Litwina sprawdzi zespół Mitteldeutscher BC, który będzie testował 27-latka przez miesiąc. Andriuskevicius rozegrał dla Polpharmy Starogard Gdański dziesięć spotkań, w których notował średnie 2 punktów i 1,9 zbiórki. Jego potencjalny pracodawca – Mitteldeutscher BC – zajął 16. miejsce w Bundeslidze z bilansem 13-21.

Również drugą ligę, w cieplejszym klimacie, wolał wybrać były obrońca Turowa Zgorzelec – David Jackson. Amerykanin, który ma na koncie dwa srebrne medale Mistrzostw Polski postawił na Novipiu Casale (półfinalistę ostatnich rozgrywek). Jackson reprezentował Turów nie tylko w PLK, ale również w rozgrywkach Eurocup, ligi VTB oraz eliminacjach do Euroligi.

Ex podkoszowy Stelmetu/Zastalu – Gani Lawal nie skorzystał z propozycji dołączenia do Bobby'ego Dixona w Karsyiace i zdecydował się na występy w lidze łotewskiej. Środkowy, który ma za sobą występy w Acei Virtusie Rzym i wicemistrzostwo Włoch w kieszeni, nie brał udziału w rozgrywkach ligi letniej w USA i wolał zostać w Europie na dłużej. Tym razem wybór gracza notującego w ostatnich rozgrywkach 13.8 pkt oraz 8.4zb padł na Mistrzów Łotwy – VEF Ryga.

Willie Deane, który ma za sobą występy w ukraińskiej Superlidze oraz także w Turowie Zgorzelec (za kadencji Saso Obradovića) nowy sezon spędzi w rosyjskim Krasnym Oktyabr. Deane ostatni sezon spędził w Khimik Yuzny (na Ukrainie) notując 12.7pkt-6.0as-2.8zb na mecz.

zp8497586rq
Pin It