Keith Clanton nowym środkowym Anwilu

Absolwent uczelni Central Florida, Keith Clanton, podpisał roczny kontrakt z Anwilem Włocławek. 23-latek mierzy 206cm i występuje na pozycji silnego skrzydłowego. To drugi Amerykanin wśród przebudowanej ekipy Miliji Bogicevića, po obrońcy Elijahu Johnsonie.

Szukałem koszykarza, który dawałby nam możliwość urozmaicenia rotacji pod koszem. Dzięki jego mobilności mogę w trakcie meczu dowolnie zestawiać pary wysokich zawodników i korzystać z różnych wariantów ustawień. Polska liga jest dość szybka i typowi centrzy nie są w niej dostatecznie wykorzystywani. Najlepiej sprawdzają się właśnie tacy uniwersalni gracze jak Clanton – mówi trener Milija Bogicević.

W seniorskim sezonie 2012/2013 notował 14,8 punktu, 8,5 zbiórki, 2,5 asysty i 2 bloki. Po ukończeniu uniwersytetu otrzymał szansę pokazania się skautom NBA, grając w lidze letniej w barwach Orlando Magic. Niestety dla gracza, nie udało mu się dostać do NBA i swoją profesjonalną przygodę rozpocznie o przygody z Europą oraz Anwilem Włocławek.

Na dziś wydaje się, że Anwil zamknął budowę składu na sezon 2013/14. Oto jak prezentuje się rotacja klubu z Włocławka:

Katnic/

Johnson/Pamuła

Sokołowski/Kostrzewski

Clanton/ Wiltliński

Hajric/Mijatović

zp8497586rq
Pin It