Adam Hrycaniuk wybrał Stelmet Zielona Góra

Nie potwierdziły się nasze wczesniejsze doniesienia na temat przejścia do Turowa Zgorzelec, reprezentacyjnego centra Adama Hrycaniuka. Mimo waznej oferty ze zgorzelckiego klubu, były zawodnik Asseco Prokomu zdecydował się na przenosiny do Winnego Grodu. Nazwisko jednego nowego gracza ma zostać oficjalnie przedstawione dziś na konferencji prasowej Mistrzów Polski, po godzinie 14.00 (lecz nie do końca wiadomo, czy będzie nim Hrycaniuk).

Hrycaniuk, który obecnie przebywa na zgrupowaniu kadry Dirka Bauermanna – przygotowującej się do występów w Eurobaskecie – nie będzie obecny podczas ogłoszenia transferu. Ponadto stanie się on trzecim kolejnym ex zawodnikiem byłych Mistrzów Polski – Asseco Prokomu – który po Łukaszu Koszarku oraz Przemysławie Zamojskim wzmocni team Mihailo Uvalina.

Po dojściu do zespołu 29-letniego środkowego, który ostatnie miesiące sezonu 2012-13 spędził w hiszpańskiej Valencii, zespół z Zielonej Góry zapełnił też lukę powstałą po odejściu serbskiego duetu podkoszowch Stević-Borovnjak. Hrycaniuk dla Asseco Prokomu notował w ostatnim roku średnie 10pkt i 6.8zb.

Teraz stanie się on wartościowym uzupełnieniem składu Mihailo Uvalina i dołączy do wcześniej zakontraktowanych z podkoszowej rotacji: Aarona Cela, Richarda Thomasa Guinna oraz Craiga Brackinsa. Czy te transfery wystarczą na wygranie paru spotkań w Eurolidze i ewentulany awans z trudnej grupy (Bayern Monachium, Unicaja Malaga, Montepaschi Siena, Olympiakos Pireus i Galatasaray Stambuł)?

zp8497586rq
Pin It

1 komentarz