Byli gracze PLK zmieniają kluby (cz.2): Mallet w Niemczech, Chappell w Rosji, Berisha w Chorwacji

Dru Joyce były gracz Anwilu Włocławek i świeżo upieczony wicemistrz Niemiec związał się na kolejny rok z drużyną prowadzoną przez Sebastiana Machowskiego – EWE Baskets Oldenburg. Zespół niestety opuścił były skrzydłowy ex Mistrzów Polski, Asseco Prokomu, Ronald Burrell, który związał się z nowym pracodawcą – Bayreuth. W drużynie z polskimi akcentami zostanie na kolejny rok ex zawodnik Turowa Zgorzelec, Konrad Wysocki.

Jak podawaliśmy wcześniej, z chorwacką Cedevitą na sezon 2013/14, związał się reprezentacyjny obrońca Dardan Berisha. 24-latek po udanych występach w Kosowie przeniesie swoje talenty do drużyny z więszymi aspiracjami. Nowym opiekunem Dardana będzie dobrze w Polsce znany szkoleniowiec (ex reprezentacji Chorwacji) Jasmin Repesa.

Jasmin Hukić, były skrzydłowy Asseco Prokomu kolejny sezon spędzi w słoweńskiej Krka Nove Mesto. 34-latek związał się z nowym pracodawcą a zarazem Mistrzem Słowenii jednoroczną umową. Hukić ostatnie mecze tamtego sezonu rozegrał w lidze….irańskiej.

Nikola Otasević, ex rozgrywający Anwilu Włocławek, przedłużył o kolejny rok swoją umowę z macedońskim MTZ Skopje. W poprzednim sezonie notował on średnie 4,6pkt-2,2as-2,1zb wśród Mistrzów Macedonii, po przenosinach z niżej notowanego, serbskiego klubu, Sloboda Uzice.

Jeremy Chappell (były zawodnik Znicza Jarosław) przenosi się z ligi ukraińskiej do mocniejszej ligi rosyjskiej. Od nowego sezonu amerykański obrońca będzie reprezentował barwy Triumfu Liberty. 26-letni obrońca przed przenosinami do Rosji notował 15pkt-6zb-3as na mecz w barwach ukraińskiego Ferro-ZNTU. Jego drużyna – najlepsza po fazie zasadniczej sezonu – odpadła w play offs w półfinale.

Ronald Moore, świeżo upieczony Mistrz Węgier przenosi się do ligi ukraińskiej i w nowych rozgrywkach będzie mógł liczyć na wyższe honorarium w szeregach Cherkasy Monkeys. Moore (ex obrońca Turowa) w poprzednich rozgrywkach notował przeciętne 11,5pkt-6,3as-3,8zb dla Albacomp a teraz zastąpi w składzie Małp – Dante Swansona.

W końcu Jermaine Mallett (ex Trefl i ŁKS) zagra przez następny rok w BG Goettingen – w szeregach beniaminka Bundesligi. Niski skrzydłowy amerykański w ostatnich miesiącach leczył poważną kontuzję kolana i nie występował profesjonalnie w żadnej lidze.

C.D.N.

Tak było przed dwoma tygodniami

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *