Cesnauskis na dłużej w Stelmecie, Sroka bliżej Koszalina?

Mantas Cesnauskis zostaje w Stelmecie Zielona Góra. Oficjalna strona zielonogórskiego klubu potwierdziła tę wiadomość dziś a nowa umowa została zawarta na najbliższe 2 sezony. Obrońca z polskim paszportem, w ubiegłym sezonie notował średnie: 5,7 pkt, 1,5 zb i 2,1 as na mecz, po raz pierwszy sięgając po złoto Mistrzostw Polski. O całej sprawie wspominaliśmy przed paroma dniami.

Aktualnie i oficjalnie w kadrze Stelmetu oprócz Cesnauskisa znajdują się też Aaron Cel, Łukasz Koszarek, Kamil Chanas i Milos Lopicić. Drużynę opuścili natomiast Dejan Borovnjak, Oliver Stević (obaj Gaziantep) i Walter Hodge (Laboral Kutxa), którzy wybrali ligę turecką i hiszpańską.

Jak niesie  jeszcze niepotwierdzona przez miejscowy AZS wieść z Koszalina, również Marcin Sroka może opuścić szeregi Mistrzów Polski i przenienieść się (z powrotem) na północ Polski. Brązowy medalista MP złożył ofertę 31-letniemu skrzydłowemu, który miałby uzupełnić rotację wśród polskich graczy trenera Zorana Sretenovića (który przed tygodniem przedłużył swój kontrakt). Sroka rozegrał z AZS-em niepełny sezon 2010-11, po czym wyemigrował do ukraińskiej Superligi. W minionym sezonie Marcin zdobywał średnio 7,3pkt i 3,2zb na mecz.

Zielonogórski klub czeka również na wieści od agenta , MVP finału, Quintona Hosley’a i informację czy Amerykanin zdecyduje się na euroligową przygodę z klubem z Winnego Grodu?

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *