Cesnauskis na dłużej w Stelmecie, Sroka bliżej Koszalina?

Mantas Cesnauskis zostaje w Stelmecie Zielona Góra. Oficjalna strona zielonogórskiego klubu potwierdziła tę wiadomość dziś a nowa umowa została zawarta na najbliższe 2 sezony. Obrońca z polskim paszportem, w ubiegłym sezonie notował średnie: 5,7 pkt, 1,5 zb i 2,1 as na mecz, po raz pierwszy sięgając po złoto Mistrzostw Polski. O całej sprawie wspominaliśmy przed paroma dniami.

Aktualnie i oficjalnie w kadrze Stelmetu oprócz Cesnauskisa znajdują się też Aaron Cel, Łukasz Koszarek, Kamil Chanas i Milos Lopicić. Drużynę opuścili natomiast Dejan Borovnjak, Oliver Stević (obaj Gaziantep) i Walter Hodge (Laboral Kutxa), którzy wybrali ligę turecką i hiszpańską.

Jak niesie  jeszcze niepotwierdzona przez miejscowy AZS wieść z Koszalina, również Marcin Sroka może opuścić szeregi Mistrzów Polski i przenienieść się (z powrotem) na północ Polski. Brązowy medalista MP złożył ofertę 31-letniemu skrzydłowemu, który miałby uzupełnić rotację wśród polskich graczy trenera Zorana Sretenovića (który przed tygodniem przedłużył swój kontrakt). Sroka rozegrał z AZS-em niepełny sezon 2010-11, po czym wyemigrował do ukraińskiej Superligi. W minionym sezonie Marcin zdobywał średnio 7,3pkt i 3,2zb na mecz.

Zielonogórski klub czeka również na wieści od agenta , MVP finału, Quintona Hosley’a i informację czy Amerykanin zdecyduje się na euroligową przygodę z klubem z Winnego Grodu?

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jakub Karolak wzmocni Turów

Młody zawodnik, Jakub Karolak podpisze kontrakt z vice-mistrzem kraju. 20-latek spędził ostatni sezon w zespole z Dąbrowy Górniczej, gdzie był...

Zamknij