Stelmet odkrywa karty na konferencji prasowej

logo_basket_zielona_góraDzisiaj około godziny 11, odbyła się konferencja prasowa, na której zarząd Stelmetu odkrył pierwsze szczegóły dotyczące zespołu na przyszły sezon. Obyło się bez większych niespodzianek i potwierdzone zostały wcześniejsze spekulacje. Od 1 lipca do klubowej załogi dołączy Walter Jeklin, który będzie pełnił w klubie funkcję managera generalnego. Słoweniec pracował wcześniej w Asseco Prokomie, na stanowisku dyrektora sportowego. Stelmet Zielona Góra rozpoczął budowanie składu na przyszły sezon i zarząd podał już kilka nazwisk, które na pewno zobaczymy w następnym sezonie w zielonych barwach.

Ważne kontrakty na przyszły sezon mają Łukasz Koszarek, Kamil Chanas oraz Milos Lopicic i cała trójka zostaje w Zielonej Górze. Dzisiaj dołączył do nich Aaron Cel. Francuz posiadający polski paszport, był w ubiegłym sezonie jedną z najjaśniejszych postaci Turowa Zgorzelec. Jego przenosiny do Winnego Grodu będą dużym wzmocnieniem dla drużyny Stelmetu. Cel związał się z klubem na 2 lata, o czym informowaliśmy wcześniej.

Rafał Czarkowski potwierdził także, że w składzie na przyszły sezon zostanie Mantas Cesnauskis. Wciąż trwają rozmowy z Marcinem Sroką, ale zawodnik jest już o krok od dojścia do porozumienia ze Stelmetem i prawdopodobnie także zostanie w Zielonej Górze.

Wciąż czekamy na oficjalną prezentacje na nowym stanowisku Tomasza Adamka, który zostanie drugim trenerem Stelmetu i będzie asystentem Mihailo Uvalina. 

Po słowie z działaczami Stelmetu jest już także Przemysław Zamojski i informacja o jego transferze do Zielonej Góry powinna ukazać się już niedługo. Na liście życzeń działaczy Stelmetu są także Adam Hrycaniuk i Filip Dylewicz.

Przypomnijmy, że jak dotąd zespół Mistrza Polski został mocno osłabiony, tracąc na rzecz zespołu z Vitorii – Waltera Hodge’a oraz Dejana Borovnjaka i Olivera Stevicia na rzecz tureckiej drużyny Royal Hali Gaziantep

Poniżej wywiad z prezesem  Grono SSA, Rafałem Czarkowskim :

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *