Szymon Szewczyk blisko powrotu do starej drużyny

Jak donosi włoska La Gazzetta dello Sport nasz reprezentacyjny podkoszowy – Szymon Szewczyk – jest o krok od ponownego założenia koszulki zespołu Sidigas Avellino. Po dwóch latach spędzonych w drużynie Umany Wenecja, popularny Szewcu chce zamienić ósmą drużynę włoskiej Lega A na dziesiątą ekipę kończących się rozgrywek.

Sidigas Avellino jest nie tylko blisko porozumienia się z Polakiem lecz również podpisania nowego kontraktu ze słoweńskim rozgrywającym – Jaką Lakoviciem – który reprezentował ich barwy w końcówce minionego sezonu.

Szymon Szewczyk w ostatnim sezonie zdobywał średnie 12.0 pkt i 5.7 zb dla Umany Wenecja,  występując w 28 spotkaniach, przeciętnie po 27 minut.

Reprezentacyjny podkoszowy grał jeszcze przed dwoma laty i przez dwa sezony w ekipie z Avellino. Wówczas będąc liderem tego zespołu, Szymon notował średnie 14.1 pkt i 6.7 zb.

Czekamy więc na oficjalną informację czy przymierzany w ostatnim czasie do powrotu do PLK Szewczyk, skorzysta w oferty byłego zespołu.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wrzuta dnia : Asseco zwiedza USA ;)

Ile znajomych twarzy rozpoznajecie ? :)  Czyżby przygotowania jednego z nich do draftu ?

Zamknij