Asseco zostaje w Gdyni i postawi na młodzież

Fani Asseco Prokomu Gdynia mogą spać spokojnie. Wg ostatnich doniesień z Trójmiasta oraz również z siedziby firmy Asseco, zespół zamierza kontynuować swoją przygodę z PLK i wystąpi w kolejnych rozgrywkach. Wbrew plotkom pojawiającym się od dłuższego czasu, siedziba klubu nie zostanie zmienioniona i pozostanie w Trójmieście. Nie jest również planowana fuzja czy to ze Startem Gdynia czy to z Treflem Sopot.

Wiadome jest, że nie będziemy już świadkami ogromnych nakładów na drużynę 9-krotnych Mistrzów, która pożegnała się przed trzema tygodniami z marzeniami o obronie mistrzowskiego tytułu. Sponorzy zamierzają inwestować w młodych jak i również polskich graczy, bez sprowadzania zawodników z wysokimi wymaganiami finansowymi. Najważniejszą kwestią pozostaną – dobór szkoleniowca – bo pod znakiem zapytania pozostaje powrót Andrzeja Adamka – oraz graczy zastępujących odchodzących z klubu Mateusza Ponitki (zamieni ligę na zagraniczną), Przemysława Zamojskiego (najprawdopodobniej wybierze ofertę Stelmetu Zielona Góra) oraz Rasida Mahalbasića (kończy mu się okres wypożyczenia).

Nie planujemy zmian w naszym budżecie przeznaczonym na sponsoring klubu, ale musimy pamiętać, że dotychczasowe koszty działania klubu były bardzo wysokie i będzie on musiał pokryć swoje dotychczasowe zobowiązania. Postawimy głównie na młodych i zdolnych zawodników z Polski, bo na gwiazdy zagraniczne po prostu klubu nie będzie teraz stać – powiedział dla Sport.pl Adam Góral, prezes Asseco Poland.

Nie planujemy przenosić drużyny i będziemy blisko współpracować z władzami Gdyni, żeby klub wspierał pozytywny wizerunek miasta oraz jego sponsorów – dodał Góral.

Wydaje się, że trykocie klubu z Gdyni znów obejrzymy Tomasza Śniega, Roberta Witkę oraz Piotra Szczotkę. Natomiast występy reszty graczy stawiamy pod znakiem zapytania.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *