Czarni osłabieni przed meczami ze Stelmetem.

Robert Tomaszek nie będzie w play offs reprezentował barw Energi Czarnych Słupsk. Kontrakt z graczem został rozwiązany za porozumieniem stron. Spekuluje się, że zawodnikowi nie odpowiadała drugoplanowa rola w składzie Andreja Urlepa oraz zmniejszenie limitu czasowego.

Były gracz Turowa i czeskiego Nymburka na początku sezonu był ważną postacią zespołu Mariusa Linartasa, ale w drugiej części sezonu, od momentu, kiedy trenerem Energi Czarnych został Andrej Urlep, jego rola była coraz bardziej ograniczana. Na pewno na takie a nie inne uszczuplenie minut Tomaszka miały wpływ – jego kontuzja oraz dojście do składu wracającego Bryana Davisa.

Tym samym, w porozumieniu z klubem, postanowił on rozwiązać umowę. Zawodnik prawdopodobnie będzie starał się teraz znaleźć zatrudnienie w jednym z klubów zagranicznych a wymienia się m.in. ligę niemiecką (grał dla Wuerzburga oraz dwukrotnie dla Bremerhaven). Podkoszowy ma nawet obywatelstwo niemieckie.

Robert Tomaszek w 28 spotkaniach w barwach słupskiego zespołu notował średnio na swoim koncie 5,9 punktu oraz 4,1 zbiórki.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *