Llull lepszy od Logana. Real bliski awansu.

Player GalleryByły reprezentant Polski David Logan (4-7 za 3pkt) był najskuteczniejszym koszykarzem Maccabi Tel Awiw – zdobył 19 pkt, ale jego zespół przegrał w Madrycie z Realem (63:75) w drugim spotkaniu ćwierćfinałowym. To druga porażka podopiecznych Davida Blatta w ostatnich dniach.

Maccabi Electra Tel Aviv przegrawało kwartę po kwarcie, a Królewscy rozbijali ich obronę dzięki znakomitej postawie swoich obwodowych – Segio Llulla (26pkt i 6-8 za 3pkt ) i Jaycee Carrolla (14pkt i 5-7 z gry). Real postawił też bardzo wysoko poprzeczkę swoim rywalom poprzez zorganizowaną obronę, nie pozwalając izrealczykom przejść granicy 18pkt w kwarcie. Ponadto Maccabi do przerwy rzuciło tylko 28 oczek, przy 36 rywala.

Zespół z Madrytu jest o jedno zycięstwo od upragnionego Final Four Euroligi w Londynie, ale by awansować musi wygrać jedno z wyjazdowych spotkań w Izrealu. Ewentulanie czekać na piąty mecz – o wszystko – ponownie na swoim parkiecie.