Nagrody Eurocup: Hodge w drugiej piątce rozgrywek.

Nick Calathes z Lokomotivu Kuban Krasnodar został wybrany MVP sezonu 2012-13 w rozgrywkach Europcup. Podczas tych rozgrywek mieliśmy okazję podziwiać lepsze i gorsze mecze zielonogórskiego Stelmetu, z Walterem Hodgem w roli głównej. Były też mecze z udziałem wicemistrza Polski Trefla Sopot. Jedak to grecki rozgrywający – rosyjskiego klubu – swoją wszechstronnością na poziomie 12.2pkt – 8.0as – 5.7zb – 2.2przech udowodnił, w czołowej 16-tce, że jest najlepszy.

Walter Hodge – jak dobrze pamiętamy – dwukrotnie zdobył wyróżnienie gracza kolejki, a to w efekcie przyniosło mu awans do II piątki sezonu 2012/13 w Eurocup. Zawodnik Stelmetu trafił do niej obok Chucka Eidsona, Derricka Browna, Lamonta Hamiltona oraz Loukasa Mavrokefalidisa. W I piątce natomiast obok Calathesa znaleźli się: Malcolm Delaney, John Bryant, Kostas Vasileiadis oraz Justin Doellman.

Najlepszym szkolniowcem wybrano Fotis Katsikaris z Basketu Bilbao, a odkryciem sezonu tytułowano Bojana Dubljevica z Valencii Basket. Teraz czekamy tylko na ostateczne rozstrzygnięcie i pozostałą nagrodę MVP finału.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *