30 koszy – notowanie „szóstkowe”.

0 – żadnego spotkania w drugiej fazie rozgrywek nie wygrała Kotwica Kołobrzeg. Poza tym jedyna w dwóch fazach sezonu została ukarana walkowerem. Czarodzieje w Wydm to jedyna drużyna PLK, która w obecnych rozgrywkach nie zwyciężyła na wyjeździe.

1 – tylko jeden rzut z gry na 12 prób trafił w dwóch pierwszych meczach ostatni nabytek Trefla Sopot , Ronald Boo Davis. Tylko jedno spotkanie wyjazdowe wygrali dotychczas podopieczni Davida Dedka – Start.

2- dwa mecze w składzie Stelmetu wygrał Łukasz Koszarek i trzy przegrał. Tylko dwa spotkania w drugiej fazie wygrali gracze Asseco Prokomu. Pytanie czy będą w stanie po ubytkach w składzie wygrać choćby trzecie? Dwie wygrane w dolnej szóstce odniosło Jezioro.

3 – trzy z rzędu zwycięstwa odnieśli Czarni Słupsk, ostatnia seria związana jest m.in. z przyjściem do zespołu Bryana Davisa. Kotwica Kołobrzeg jako jedyny klub w tym sezonie, dwukrotnie zmieniał szkoleniowca, tym ostatnim, trzecim szkoleniowcem, został grający trener Grzegorz Arabas. Trzy razy w tym sezonie bez punktów w meczu zostawał Slavisa Bogavac, mimo ,że brał czynny udział w grze.

4 – serię rekordowych, czterech wygranych w sezonie Startu Gdynia przerwali w ostatniej kolejce podpieczni Dariusza Szczubiała, Jezioro Tarnobrzeg.

5 – najwięcej spotkań ze wszystkich drużyn w II fazie, wygrali podopieczni Mindaugasa Budzinauskasa – Polpharma oraz gracze Miodraga Rajkovića – Turów. W pięciu kolejnych spotkaniach co najmniej 5 piłek zbierał Aaron Cel.

6 – dopiero w szóstym kolejnym meczu od powrotu po kontuzji pierwsze swoje punkty dla Turowa zdobył Vukasin Aleksić. 7 oczek zanotował w ostatnim starciu przeciwko Asseco Prokomowi. Sześć spotkań po powrocie do PLK rozegrał Jessie Sapp. Rozgrywający Kotwicy wszystkie te spotkania przegrał. Sześć spotkań w całych rozgrywkach bez celnego rzutu zza łuku zanotował Oded Brandwein.

7 – siedem spotkań w barwach Asseco Prokomu, z co najmniej 10 minutami w grze, zanotował w tym sezonie Tomasz Śnieg. Sześć z nich miało miejsce po odejściu Łukasza Koszarka, ale tylko raz zanotował 10 punktów, i raz 5 asyst. W siedmiu spotkaniach tego sezonu, co najmniej 3 bloki rozdał Yemi Gadri Nicholson. Siedem bloków Ty’a Walkera zostaje wynikiem niepobitym przez żadnego innego gracza PLK.

8 – tyloma zawodnikami z większym doświadczeniem w ekstraklasie, gra po odejściu reprezentantów Polski – Koszarka i Hrycaniuka – Andrzej Adamek. W ośmiu spotkaniach tego sezonu, w lidze, 10 lub więcej piłek zbierał Yemi Gadri Nicholson.

9 – po tyle spotkań czyli najwięcej w lidze, wygrali na wyjazdach koszykarze Stelmetu, Turowa i Anwilu.

10 – serię co najmniej jednego bloku w meczu, przez 10 kolejnych, przerwał w jednastym meczu w PLK i przeciwko Rosie – Ty Walker – z Kotwicy. Przez 10 kolejnych spotkań granicy 10 punktów nie mógł osiągnąć Todd Abernethy. Po grudniowym, 17 punktowym występie przeciwko AZS-owi ta sztuka udała mu się ponownie w konfrontacji z Asseco Prokomem (10pkt).

11 – jednaście spotkań z rzędu z co najmniej 10 punktami na koncie (lub więcej) zanotował rozgrywający Rosy Radom, Nique Wise. W tych samych spotkaniach Wise zdobywał co najmniej 5 asyst na mecz.

12 – najwięcej spotkań na własnym parkiecie wygrali w tym sezonie zgorzelczanie. Drudzy są Akademicy z Koszalina, z 11.

13 – trzynaście spotkań bez choćby jednej celnej trójki zanotował w tym sezonie kapitan Stelmetu, Kamil Chanas. 13-13 z osobistych to rekord skuteczności z linii Michała Chylińskiego.

14 – czternaście spotkań w PLK, w barwach Stelmetu Zielona Góra rozegrał Łukasz Seweryn. Tylko w dwóch z nich nie próbował swoich sił w rzutach zza łuku.

15 – w piętnastu kolejnych spotkaniach Krzysztosz Szubarga zanotował przynajmniej 2 asysty. Jego ligowa seria została przerwana w starciu przeciwko Enerdze Czarnym, w którym to po raz pierwszy w sezonie zanotował tylko jedno otwierające drogę do kosza podanie.

16 – w szesnastu meczach tego sezonu Oliver Stevic zanotował co najmniej 7 zbiórek. Stević też w czterech spotkaniach tego sezonu zaprezentował 100% skuteczność z gry.

17 – siedemnaście rzutów za trzy punkty oddał we wszystkich meczach PLK Piotr Szczotka. Trafił tylko 2 z nich. 17 zbiórek to również niepobity do dziś rekord zbiórek w rozgrywkach 2012-13 Rasida Mahalbasica.

18 – osiemnaście rzutów za 2pkt potrafił wykonać w pierwszej w sezonie konfrontacji z Treflem , Dejan Borovnjak. Tyle samo rzutów z bliskiej odległości potrafił oddać Robert Rothbart.

19 – dziewiętnaście punktów to rekord sezonu Rubena Boykina i również tyle punktów, co w meczu z AZS-em uzyskał on w czterech ostatnich spotkaniach fazy top 6 (Asseco,Stelmet,Czarni suma i bez punktów z Turowem).

20 – dwudziestka pozostaje rekordem punktowym tego sezonu Huberta Radkego. Tyle punktów udało mu się wrzucić byłej drużynie, Anwilowi.

21 – oczko, czyli tyle rzutów oddał w ostatnim meczu przeciwko Jeziorze Aleksander Lichodzijewski. Wówczas ustrzelił on dublet z 25pkt i 11b.

22 – dwadzieścia dwa rzuty z gry potrafił oddać w konfrontacji z Jeziorem Tony Weeden, ustanawiając przy tym punktowy rekord sezonu – 39.

23 – swoją serię 23 spotkań z punktami na koncie przerwał spotkaniem z Jeziorem, w połowie marca, Jawan Carter. Rozgrywający Polpharmy po tym spotkaniu w trzech kolejnych spotkaniach nie osiągnął granicy 10 punktów.

24 – w 24 kolejnych ligowych spotkaniach Jakub Dłoniak rzucał więcej niż 10 punktów. Ostatni mecz, i jedyny w sezonie, w którym ta sztuka mu się nie udała to spotkanie z Rosą, z końca października.

25 – rekordowe dla siebie 25 punktów, a przy tym 15 zbiórek dla Startu i przeciwko Rosie uzyskał Tomasz Wojdyła. Tym samym uzyskał on najwyższy w ligowej karierze eval na poziomie 40. To również najwyższy współczynnik efektywności tego sezonu.

26 – tyle trójek w barwach Turowa Zgorzelec trafił do kosza przeciwników Piotr Stelmach. Tyle też rzutów w jednym meczu – najwięcej – potrafili oddać  Walter Hodge i Sean Mosley.

27 – tyle i zarazem najwięcej punktów dla Asseco Prokomu podczas jednego spotkania zdobył wielki nieobecny Jerel Blassingame.

28 – dwadzieścia osiem punktów to rekord sezonu Filipa Dylewicza, a jeden więcej ma w swoim najlepszym wyniku Jakub Dłoniak.

29 – dwadzieścia dziewięć punktów Bena McCauley’a to jak na razie rekord dolnej szóstki po 5 kolejkach (przeciwko Jezioru). McCauley w granicach 30 był sześciokrotnie w tym sezonie (2×29 i 4×30 +więcej). 3 mniej – na tym etapie – rzucił Jakub Dłoniak.

30Turów i Anwil jako dwa pierwsze zespoły rozegrały w lidze po 30 spotkań w rozgrywkach 2012-13. W sumie 32 minuty na parkiecie spędził dotychczas najwyższy w PLK Martynas Andriuskievicius, zdobywając 5pkt i zbierając 7piłek.