Hodge ponownie MVP tygodnia w Eurocup.

Walter Hodge drugi tydzień z rzędu, przy drugiej wygranej Stelmetu, został wybrany najlepszym zawodnikiem kolejki w rozgrywkach EuroCup. Portorykańczyk okazał się pierwszoplanową postacią konfrontacji zielonogórzan z Lokomotiwem Kubań Krasnodar. Poprzednio, przed tygodniem zanotował wskaźnik efektywności – 42 – prowadząc swój zespół do wyjazdowej wygranej w Sevilli, i również miał okazję odbierać poodbny laur.

Hodge, o czym pisaliśmy wczoraj, zanotował na koncie: 29 punktów, 10 asyst, 3 przechwyty i 2 zbiórki. Trafił on 7 z 12 rzutów z gry (3/6 z za 3pkt) oraz zachował 100% skuteczność rzutów wolnych (6/6). Te wyniki przełożyły się na najwyższy wskaźnik efektywności, 39.

W poprzedniej, piątej kolejce podopieczny Mihailo Uvalina również uzyskał jeszcze wyższy eval, na poziomie 42. Ponadto przebierający w ofertach z zagranicy rozgrywający został pierwszym zawodnikiem od 2 sezonów Eurocup, dostającym nagrodę MVP w dwóch kolejkach z rzędu.

Portorykańczyk  utrzymał także prowadzenie na liście strzelców, ze średnią na mecz na poziomie 21,2 pkt.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Koszalińskie perypetie czyli takie rzeczy tylko w Akademiku

Teo Cizmić, Michael Kuebler, Jeff Robinson, Alexander Franklin, Robert Skibniewski - co łączy ich wszystkich? W ostatnim czasie mocno zakotłowało...

Zamknij