Kontuzja Szymkiewicza

logo_polpharma_starogardszymekOdnowiła się kontuzja stopy Daniela Szymkiewicza. Młody gracz Polpharmy nie trenuje już od kilku tygodni, bo nie pozwala mu na to stan zdrowia. Nie wiadomo jeszcze jak długo będzie pauzował były zawodnik Trefla Sopot, a więcej na temat jego kontuzji dowiemy się jeszcze w tym tygodniu. W najbliższy weekend Tauron Basket Liga odpocznie od rozgrywek, bo we Wrocławiu będzie odbywał się Polsko-Czeski mecz gwiazd, więc lekarze będą mieli trochę czasu aby postawić Szymkiewicza na nogi.

Trener zespołu Polpharmy, Mindaugas Budzinauskas skomentował całą sytuację:

– Daniel ma poważny uraz . Jest to duży problem, bo on już od dłuższego czasu nie trenuje. Dopiero za kilka dni będziemy wiedzieli co mu dolega. Życzę mu wszystkiego najlepszego, bo byłoby wielką stratą, aby w takim wieku okazało to czymś naprawdę bardzo poważnym

Szymkiewicz zagrał w tym sezonie w 19 spotkaniach, pięć razy wychodząc w pierwszej piątce. Spędza na parkiecie średnio 14 minut, a jego statystyki to 2.8 pkt, 1.3 zb i 1 ast. Jest pierwszym zawodnikiem ze srebrnej kadry Jerzego Szambelana, który zadebiutował w PLK.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *