Dobry występ Czyża i słabsze Ignerskiego oraz Szewczyka.

Olek Czyż zdobył 16 punktów dla Acea Rzym, ale jego zespół przegrał na wyjeździe 93:96 z Trenkwalderem Reggio Emilia w 18. kolejce włoskiej ligi koszykarzy. Zwycięstwo odniosła też Umana Wenecja Szymona Szewczyka.

Czyż grał w niedzielę 28 minut i był bliski uzyskania double-double. Trafił pięć z 10 rzutów na dwa punkty, jedyny za trzy i trzy z pięciu wolnych, miał także dziewięć zbiórek (pięć w ataku, cztery w obronie), dwie asysty i dwa bloki. Acea z bilansem 12 zwycięstw i sześciu przegranych zajmuje piąte miejsce w tabeli.

Umana pokonała u siebie 71:68 Scavolini Banca Marche PU Pesaro. Polski środkowy, który przed tygodniem był najskuteczniejszym graczem całej kolejki (27 pkt), tym razem w 21 minut zanotował trzy punkty, cztery zbiórki, dwie asysty i blok. Zespół z Wenecji z 10 wygranymi i ośmioma porażkami jest klasyfikowany na siódmym miejscu.

Michał Ignerski w przegranym przez jego Banco di Sardegna Sassari 80:94 wyjazdowym spotkaniu z Chebolletta Cantu zdobył dziewięć punktów, miał zbiórkę, blok i asystę. Jego klub pozostaje wiceliderem tabeli z bilansem 14 zwycięstw i czterech porażek.

Prowadzi Cimberio Varese (15-2), które wieczorem gra z Montepaschi Siena (12-5).