Franklin ma zastąpić Robinsona.

Wg niepotwierdzonych jeszcze informacji, sternicy AZS-u Koszalin znaleźli już zastępstwo na pozycję skrzydłowego po nieobecnym już w Koszalinie Jeffie Robinsonie. Nową postacią w zespole Zorana Sretenovića ma zostać 25-letni Amerykanin z portorykańskim paszportem, i z doświadczeniem gry w Europie, Alex Franklin (196cm,103kg). Ostatnie jego koszykarskie wojaże prowadzą aż do Meksyku, gdzie w barwach Soles de Mexicali zdobywał 14pkt i 5,9zb.

Wcześniej miał on okazję reprezentować barwy francuskiego JA Vichy Wal d’Allier Auvergne (13,5pkt. i 5,6zb) oraz hiszpańskiego CB Lobe Huesca (16,2 pkt. i 6,4zb). Znalazł też się w szerokiej kadrze Portoryko na kwalifikacje olimpijskie do Londynu (2012).

Skrzydłowy podczas swojej dotychczasowej kariery miał okazję występować w jednej drużynie ze znanym z Turowa Zgorzelec – Ronaldem Moorem (na uczelni Siena) oraz podczas pobytu w drugoligowej CB Lobe Huesca – miał za kolegę z drużyny Levi Knutsona (z Czarnych Słupsk).

Sienę reprezentował w latach 2006-2010 a jego mocną stroną obok zdobywanych punktów była liczba zbiórek. Po zakończeniu przygody z uczelnią, na koniec której został wybrany najlepszym graczem konferencji MAAC miał nadzieję na angaż do NBA. Jednak nie wybrano go ani w drafcie, ani żadna z drużyn zawodowej ligi nie zainteresowała się nim mocniej podczas rozgrywek ligi letniej.

Potem już w Europie reprezentował barwy hiszpańskiej CB Taragona 2017, mając okazję parokrotnie zostać wybranym graczem kolejki. Franklin ma też na koncie mistrzostwo ligi portorykańskiej z Indios deMayaguez, a po występach na poziomie 15pkt i 7zb został on wybrany MVP finałów.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *